barishsesi.com
انیمیشن ترکی آذربایجانی

درس های زندگی از انیمیشن بوز دونه می ( عصر یخبندان 5 ) برای کودکان دوبله شده به زبان ترکی آذربایجانی

کلیب های آموزشی دکتر پاندا برای کودکان

درس های زندگی از انیمیشن بوز دونه می عصر یخبندان 5

وقتی مجموعه انیمیشن های بوز دونه می ( عصر یخبندان 5 – Ice Age) برای اولین بار نزدیک به پانزده سال پیش روی پرده سینماها رفت، مخاطبان عاشق احساسات عمیق دوستی و خانوادگی و همچنین تصاویر زیبا از دنیای ماقبل تاریخ شدند. عصر یخبندان: دوره برخورد (Ice Age: Collision Course) ما را به مرور زمان مجذوب خود می کند، دنیاها و شخصیت های جدیدی را معرفی می کند و به ما اجازه می دهد تا با شخصیت هایی که چندین سال است آشنا شده ایم ادامه دهیم ضمن اینکه به ما درس هایی میدهد که میتوانیم آنها را در زندگی خود به کار بریم.

درس های زندگی از انیمیشن بوز دونه می عصر یخبندان 5 – باریش سسی

1- “تغییر آسان نیست ، اما بخشی از زندگی است” بروک

این نقل قول از شخصیت جدید در جای خود بهترین است. این فیلم به ما نشان می دهد که فارغ از اجتناب ناپذیری آن، تغییر اغلب ناخواسته و ترسناک است. با این حال، تغییر ضروری است و اغلب می توانیم از نتیجه آن خوشحال شویم.

درس های زندگی از انیمیشن بوز دونه می عصر یخبندان 5 – باریش سسی

2- کار گروهی باعث می شود که رویایی با مسائل راحت تر شود

با پایان یافتن جهان در پی برخورد شهاب سنگ با زمین شخصیت های عصر یخبندان تصمیم میگیرند تا اختلاف نظر را کنار بگذارند و به عنوان یک تیم در راستای تحقق یک هدف مشترک همکاری کنند.

درس های زندگی از انیمیشن بوز دونه می عصر یخبندان 5 – باریش سسی

3- به هر آنچه که بطور کافی در اختیار دارید اعتماد کنید

بخش اعظم این سریال مربوط به یک گله مفرد حیوانات نیست بلکه در عوض گروهی از گونه های گوناگون را شامل می شود. که همه آنها توانایی های مختلفی دارند: سرعت، چابکی، هوش، قدرت و غیره. آنها از این ویژگی ها و تمایزات به نفع خود استفاده می کنند و در نهایت از هر آنچه که هرکدام از آن ها به عنوان یک هدیه برای گروه در اختیار می گذارند قدردانی میکنند.

درس های زندگی از انیمیشن بوز دونه می عصر یخبندان 5 – باریش سسی

4- وحشت نکنید

در مواجهه با اتفاقات ترسناکی که برای شما رخ میدهد وحشت کمترین کاری است که انجام میدهید. وحشت باعث اتلاف وقت و روحیه کسانی خواهد شد که روی شما حساب می کنند. در عصر یخبندان، هنگامی که آنتاگونیست ها یکی از اعضای خود را برای رفتن به دنبال باک می فرستند که ربوده شده بود، عضو مذکور در قبال مسئولیت وحشت می کند و به جای آن ، فرد اشتباهی را اسیر میکند.

باک به جای ترک دیگران در تیمش در زمانی که عذابی قریب الوقوع در حال رخ دادن است، شیوه ای آرام و شاد در پیش می گیرد که بطوریکه تأثیر وحدت آمیزی بر سایرین دارد. با انجام این کار، او در یک شرایط ناامید کننده ای نقطه امید را فراهم می کند.

درس های زندگی از انیمیشن بوز دونه می عصر یخبندان 5 – باریش سسی

5- از عقل تان بهره جویید

باک قادر است نقاط را به موقع به هم پیوند دهد تا متوجه شود سیارک ها و بلورهای بنفش که توسط شهاب سنگ های قبلی به جا مانده است، یکدیگر را به صورت مغناطیسی دفع می کنند و قادر است نقشه ای را از آنجا تدوین کند. در هنگام مواجهه با بحران، بهتر است به سرعت فکر کنید و وارد عمل شوید. استفاده از عقل و همچنین صرف وقت در استفاده از منطق و خلاقیتتان به شما در رسیدن به بهترین وضعیت ممکن کمک خواهد کرد.

درس های زندگی از انیمیشن بوز دونه می عصر یخبندان 5 – باریش سسی

6- به برنامه خود ایمان داشته باشید

شما به عنوان یک رهبر تیم خود را در لحظات بحرانی هدایت میکنید و کسی هستید که افراد دیگر به دنبال راهنمایی های شما هستند. این را در نظر داشته باشید رهبری که بدون هیچ گونه خطایی از برنامه خود انصراف دهد، هرج و مرج در تیم ایجاد می کند. مواقعی وجود خواهد داشت که برنامه بزرگ شما توسط شما و فقط شما درک خواهد شد. تیم شما ممکن است متشکل از افراد با نقاط قوت و تجربیات مختلف باشد. با این حال، اگر از عوامل بیرونی غافل شوید، اعتقاد شخصی شما در مورد قابلیت های برنامه ریزی شما با شکست مواجه خواهد شد.

باک همچنان با اعتماد به نفس خود در مورد طرح مسخره و غیر منطقی خود برای پرتاب شهاب سنگ به فضا با پرتاب آهنرباها در یک آتشفشان ادامه می دهد. آن ها فقط دو روز فرصت دارند این کار را انجام دهند.

درس های زندگی از انیمیشن بوز دونه می عصر یخبندان 5 – باریش سسی

7- برای انجام کار درست هرگز دیر نیست.

ترسناک ترین درنده در عصر یخبندان کیست؟ دیه گو! وقتی او وارد صحنه می شود، شرور به نظر می رسد. اما پس از آشنایی با سید و مانی، دیه گو متحول می شود و از دوستی آنها استفاده میکند. این درس توسط مانی به او داده می شود، که این پیام را به دنبال دارد “این همان کاری است که شما در یک گله انجام می دهید. شما مراقب یکدیگر هستید. “

درس های زندگی از انیمیشن بوز دونه می عصر یخبندان 5 – باریش سسی

8- حتی کوچکترین موجودات می توانند تأثیر بگذارند

اسکرات، سنجاب عصر یخبندان، تنها نقش کمی در ویژگی انیمیشن دارد، اما فداکاری او به بلوطش در دنباله وقایع برای هر یک از پنج فیلم عصر یخبندان را تنظیم می کند. پسر کوچک مداوم یک فاجعه محیطی را بعد از دیگری تجربه می کند، اما هرگز چشم خود را از این جایزه بر نمیدارد.

درس های زندگی از انیمیشن بوز دونه می عصر یخبندان 5 – باریش سسی

نتیجه ای که میتوان گرفت

هنگامی که سرتان را برگرداندید و دیدید که شهاب سنگ (مشکل) به سمت شما می آید که به شما صدمه وارد خواهد کرد چگونه رهبری خود را نشان خواهید داد؟ آیا امیدوار هستید که مشکل به تنهایی برطرف شود؟ پنهان خواهید شد؟ یا بلند خواهید شد و اثبات خواهید کرد که رهبری هستید که ارزش پیروی از آن را دارید؟

رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی این اثر ارزنده را با دوبله ترکی آذربایجانی بنام بوز دونه می برای مخاطبان عزیز و علاقه‌مند خود عرضه می‌کند. برای تهیه این انیمیشن ارزشمند و سایر انیمشن ها و آثار چندرسانه‌ای تولیدشده، به فروشگاه رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی مراجعه نمایید.

ویدیوهای مرتبط با انیمیشن کارتون  بوز دونه می

انیمیشن “بوز دؤنمی5” (عصر یخبندان) ( Ice Age Collision Course) به زبان ترکی

 

کارتون عصر یخبندان 5 به زبان ترکی

 

لطفا دیدگاه تان را بنویسید