barishsesi.com
انیمیشن ترکی آذربایجانی

درس های زندگی از انیمیشن بچه رئیس ( بالاجا رئیس ) دوبله شده به زبان ترکی

کلیب های آموزشی دکتر پاندا برای کودکان

درس های زندگی از انیمیشن بالاجا رئیس

1. پول همه چیز نیست

 

اگرچه بچه رئیس آرزو می کند که روزی مشهور شود و دفاتر زیبایی در گوشه و کنار داشته باشد. اما بعدها می بینیم او به اهمیت زندگی پی می برد و این یک پیام زیبا برای یادگیری بچه ها است چرا که اهمیت زندگی را به کودکان منتقل میکند.

دوبله ترکی انیمیشن بچه رئیس – باریش سسی

2. کار گروهی باعث بهتر انجام شدن کارها می شود

 

در این انیمیشن بچه رئیس برای انجام یک مأموریت خاص به خانه فرستاده می شود. در آغاز او سعی می کند به تنهایی ماموریتی را که برای انجامش آمده است انجام دهد. با این حال، او می داند که بدون همکاری تیمی انجام دادن ماموریت سخت و حتی نشدنی است. در کنار وقایع خنده دار فیلم، شاهد صحنه هایی هستیم که سبب می شود کودکان به اهمیت کار تیمی و گروهی و کمک به یکدیگر پی ببرند و از تاثیرات آن در زندگی آگاه شوند.

دوبله ترکی انیمیشن بچه رئیس – باریش سسی

3. اهمیت خانواده

 

این فیلم یک پیام صمیمانه و دلپذیر در مورد اهمیت خانواده به صورت گسترده دارد که نظر همه افراد را به خود جلب میکند. از این گذشته همه ما میدانیم هر خانواده در طول روز فراز و نشیب هایی دارد، اما مهم این است که آنها یکدیگر را دارند و در تمام مراحل زندگی کنار هم هستند.

انیمیشن--بالاجا-رئیس-بچه-رئیس-–-باریش-سسی

4. یادآوری عشق و علاقه پدر و مادر به فرزند

 

هدف نهایی و ماموریت کاری بچه رئیس برگرداندن علاقه و عشق پدرمادرها به بچه ها است. همچنین به بچه ها کمک میکند تا بتوانند پدر و مادر خود را درک کنند.

دوبله ترکی انیمیشن بچه رئیس – باریش سسی

5. شکستن کلیشه قدیمی انتخاب میان عشق و وظیفه

 

از مهم ترین پیام های این انیمیشن میتوان به شکستن کلیشه قدیمی در مورد قهرمان ها که باید میان عشق و وظیفه، میان کار و زندگی یکی را انتخاب کنند، اشاره کرد. نکته جذاب فیلم این است که گویا مسئله، دیگر انتخابی از یکی از این دو راه نیست. بلکه فراگرفتن این درس است که قهرمان کسی نیست که یکی از این دو راه را انتخاب کند. بلکه کسی موفق خواهد شد که یاد بگیرد هر کدام از این راهها را به موازات دیگری بپیماید و شغل و خانواده، پول و عشق را همزمان به دست آورد.

دوبله ترکی انیمیشن بچه رئیس – باریش سسی

6. اهمیت جایگاه فرزندان در خانواده

 

این فیلم اشاره به کمبود توجه و علاقه پدر و مادر به فرزندان دارد. به گفته رییس، در طول تاریخ انسان همواره بچه هایش را بیش از همه چیز دوست می داشته است اما حالا به سگ‌ها بیش از آنها اهمیت می دهد و نتیجه این توجه کم شدن سهم علاقه بچه ها و افزایش سهم علاقه و توجه به سگ‌ها (یا به قول رییس همان تجهیزات جانبی) در خانواده شده است.
نکته بعدی مربوط به خانواده هایی است که بیش از یک فرزند دارند وبعد از به دنیا آمدن فرزندان دیگراحساساتی در خواهر و برادران بزرگتر آن ها شکل می گیرد بطوریکه گراث در مصاحبه ای در این باره بیان کرد: این فیلم بیانگر احساسات میان کودکان یک خانواده هنگام ورود نوزاد جدید است و من نیز در کودکی تجربه ای مشابه نسبت به برادر کوچکم داشتم. او می گوید: نسبت به رفتارم با برادرم شرمنده هستم.

دوبله ترکی انیمیشن بچه رئیس – باریش سسی

سخن آخر اینکه در این اینیمشن مک گراث تلاش می کند تا بگوید علاقه به فرزندان مهم تر از علاقه به حیوانات است و در سبک زندگی به اصطلاح غربی یا امروزی شاهد این آسیب هستیم. نکته جالبی است که یک فیلمساز به جای برگزاری جلسات سخنرانی و یا نوشتن مقالات متعدد و مخاطب قراردادن مسئولان جامعه درباره این مطلب روی صحبت خویش را با مخاطبان اصلی این موضوع که همان کودکان در درجه اول و والدین آنها در درجه بعدی هستند، قرار داده است. در واقع باید به جای کلمه کودکان عبارت نسل آینده را به کار برد و این موضوع حکایت از طرح راهبردی یک موضوع سرنوشت ساز جامعه شناسانه و در عین حال استراتژیک دارد.

رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی این اثر ارزنده را با دوبله ترکی آذربایجانی بنام بالاجا رئیس برای مخاطبان عزیز و علاقه‌مند خود عرضه می‌کند. برای تهیه این انیمیشن ارزشمند و سایر انیمشن ها و آثار چندرسانه‌ای تولیدشده، به فروشگاه رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی مراجعه نمایید.

ویدیوها

لطفا دیدگاه تان را بنویسید