barishsesi.com
انیمیشن ترکی آذربایجانی

معرفی انیمیشن اسپایدرمن دوبله شده به زبان ترکی آذربایجانی توسط رسانه باریش سسی

کلیب های آموزشی دکتر پاندا برای کودکان

انیمیشن اسپایدرمن

(مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی) Spider-Man: Into the Spider Verse   ))

به جرات می توان گفت سونی با ساخت اولین انیمیشن سه بعدی از اسپایدر من در دنیایی مرسوم به »دنیای عنکبوتی« که دارای دنیاهای موازی است توانست سنگ پا بگذارد و توجه تمام طرفداران را به خود جلب کرد.

این انیمیشن محصول ایالت متحده آمریکا، به کارگردانی باب پرسیچتی، پیتر رمزی و رودنی روثمن در سال ۲۰۱۸ توسط کلمبیا پیکچرز و سونی پیکچرز با همکاری مارول تهیه شده و توسط سونی پیکچرز منتشر شده است.

انیمیشن اسپایدرمن – باریش سسی

سونی با ساخت اثر »مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی« به تازگی دنیای انیمیشن اسپایدرمن که جهان جدیدی است را تاسیس کرده است. این اثر تلفیق زیبایی از داستان های متعدد این کاراکتر به شمار می رود. حضور یک فرد جدید سیاهپوست به نام مایلز در این اثر کنار قهرمان همیشگی آن (پیتر پارکر) یکی از بارز ترین تغییرات آن به حساب می آید. این شخصیت نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است و برخلاف انتظار همگان اینبار قهرمان داستان این شخصیت جدید است. او با همکاری چند نفر دیگر سعی میکند تا نیویورک را از دست کینگ‌پین نجات دهند. اینطور به نظر می رسد سونی و مارول قصد دارند این قهرمان سیاه پوست دنیای اسپایدر من را در کنار پیتر پارکر در دیگر رسانه‌هایی جز کامیک هم توسعه دهند.

منتقدان و هواداران این انیمیشن را در زمینه های مختلفی همچون حال و هوای آن ، نحوه به تصویر کشیده شدن شخصیت ها، صداگذاری های حرفه ای، خط داستانی غیر کلیشه ای و غیر قابل پیش بینی، موسیقی متن استثنایی، شوخ طبعی و موارد دیگر به صورت فوق العاده ای تحسین و ستایش کردند.

این انیمیشن بعد از شگفت انگیزان ( دوبله شده به زبان ترکی آذربایجانی بنام سوپر قهرمانلار 2 ) و شش ابر قهرمان سومین انیمیشن ابر قهرمانیست که برنده جایزه اسکار پویانمایی شد. ستارگانی همچون جیک جانسون، ماهرشالا علی، هیلی استاینفلد، برایان تایری هنری، لی‌لی تاملین، لورین ولز، کیمیکو گلن، جان مولانی، نیکلاس کیج، لیو شرایبر و کریس پاین به صداپیشگی پرداخته‌اند.

انیمیشن اسپایدرمن – باریش سسی

خلاصه داستان انیمیشن اسپایدرمن (مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی)

داستان انیمیشن با کشته شدن پیتر پارکر توسط کینگ پین آغاز می شود. مایلز پسری دبیرستانی است که به تازگی یک عنکبوت عجیب و غریب او را نیش زده، در پی آن او متوجه شده است که قابلیت های مرد عنکبوتی را دارد. مایلز بعد از گذشت مدتی از مرگ پیتر پارکر، با شخصی مشابه پیتر ملاقات میکند.

از طرفی کینگ پین شخصیت منفی داستان، در دنیاهای موازی دستکاری کرده است و باعث قاتی شدن جهان های گوناگون به یکدیگر شده است. مایلز متوجه قضیه می شود و پی میبرد که در هر دنیا یک اسپایدر من مخصوص به آن دنیا وجود دارد.پیشنهاد میکنیم برای پی بردن به ادامه داستان و دیدن ویژگی های عنکبوتی افراد که از جهان موازی به دنیا می آیند تماشای این انیمیشن را از دست ندهید.

انیمیشن اسپایدرمن – باریش سسی

بررسی و نقد انیمیشن اسپایدرمن (مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی)

فیلم های ابرقهرمانی با مشخصه هایی همچون ” قدرت، مسئولیت می آورد ” شناخته می شوند اما روندی که « مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی » طی میکند از تصوری که ما از فیلم های ابر قهرمانی داریم، متمایز است. این بار شاهد داستان های تکراری ابرقهرمانی نیستیم چرا که حساسیتی بر روی ابر قدرت ها وجود ندارد و حتی شاهد قدرت واحدی که توانایی انجام هرکاری را داشته باشد نیستیم. این بار داستان گروهی را مشاهده میکنیم که برای حل مشکلات با یکدیگر متحد می شوند و خبری از تصمیم های انفرادی نیست.

این فیلم به طور واضحی اثری تماشایی تر برای نوجوانان و بزرگسالان محسوب می شود. در طول داستان این اثر شاهد لحظه های فراوانی مملو از شوخی هستیم که اغلب آن ها خنده دار و دل نشین هستند. یکی از مهم ترین علت های طنزآمیز بودن این انیمیشن مربوط به تهیه کننده آن، فیل لرد می باشد که سابقه درخشانی در ساخت انیمیشن های جذاب کمدی مانند « فیلم لگویی » داشته است. بطوریکه حضور چنین افرادی منجر به کیفیت مناسب شوخی ها در داستان شده است بطوریکه محال است نتوانید به آن ها بخندید. البته ناگفته نماند لحظاتی نیز هستند که تماشای آن ها ما را احساساتی میکند.

از معدود تغییرات داستان میتوان به حضور شخصیت منفی به نام Prowler اشاره کرد که سالیان سال مهجور باقی مانده و هیچ‌گاه به درستی به آن پرداخت نشده بود اما در اینجا شاهد درخشش این شخصیت هستیم بطوریکه گمان می رود حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. این شخصیت از دشمنان دیرینه مرد عنکبوتی به شمار می رود.

انیمیشن اسپایدرمن – باریش سسی

ناگفته نماند شخصیت‌های انیمیشن آنچنان طرفدار پیدا کرده‌اند که قرار است از روی برخی از آنها آثار مجزا و انیمیشن‌های کوتاهی ساخته شود و تا کنون ساخت یک سری انیمیشن کوتاه از روی اسپایدرهام (خوک عنکبوتی) تایید شده است.

در این اثر ما با محتوای غنی روبرو هستیم و امیدواریم این محتوا بتواند دنباله های موفقی نیز داشته باشد. همچنین صداپیشگان آن همانند کریس پاین و نیکلاس کیج با وجود کم بودن دیالوگ هایشان توانسته اند کار خود را به خوبی انجام دهند. صداپیشه شخصیت پیتر پارکر بی‌نظیر عمل می‌کند و کاراکتر مایلز نیز با صدای شامیک مور(خواننده رپ) همراه شده که حس و حال جوانی و قهرمانی خوبی را تداعی می‌کند.

تنها پس از چند روز از اکران فیلم و استقبال هواداران، در صفحات مجازی سیل عظیمی از درخواست‌های متعدد نسبت به ساخته شدن ادامه این سری از سوی مردم روانه استودیو سونی می‌شود و مردم خواستار حضور اسپایدرمن‌های مختلف دیگری که شاید حتی یک بار در یک کمیک ظاهر شدند هستند. آنها از ایده جهان‌های موازی اسپایدرمن به شدت استقبال کرده و به نظر می‌رسد که کار سونی با جهان جدیدی که ساخته است حالا حالاها تمام نشود.

خبر خوش اینکه به دنبال موفقیت این انیمیشن ساخت قسمت دوم آن و یک نسخه اسپین آف در دستور کار است.

انیمیشن اسپایدرمن – باریش سسی

پیام اصلی انیمیشن اسپایدرمن (مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی)

اصلی ترین پیام این داستان به اهمیت دوستی ها و اتحاد بر میگردد که سبب موفقیت می شود. مایلز اگر چه صاحب قدرت فرا انسانی است اما مانند تمام انسان های اطرافش عادی رفتار میکند تا این پیام را به کودکان و نوجوانان بدهد که “لزوما افراد صاحب قدرت های فرا انسانی از انساهای عادی متمایز نیستند بلکه آن ها نیز یکی از خود ما هستند“. سونی در پرورش و انتقال این پیام در انیمیشن به خوبی عمل کرده و به نظرم این اتفاق ارزشمندی هم هست چراکه اعتماد به نفس کودکان را افزایش می دهد و به آنان می آموزد که هرکدام از آنها می توانند در زندگی شان یک « مرد عنکبوتی » باشند.

پیام دیگری که سازندگان این اثر قصد انتقال آن به مخاطبانشان را دارند مربوط به این موضوع می شود که فیلم شخصیت های متعددی از قشرهای مختلف جامعه اعم از رنگین پوست، منزوی یا اجتماعی یا هر ملیت دیگری را در کنار هم قرار می دهد و سعی می کند از اتحاد آنها جهانی عاری از پلیدی بسازد.

پیام انیمیشن این است که شما به تنهایی نمی توانید حتی با داشتن قدرت های فرا طبیعی تبدیل به قهرمان دنیا شوید، بلکه نیاز هست با اتحاد و همدلی دنیا را از بحران نجات دهیم. این اتفاق حداقل فعلا در دنیای واقعی نیفتاده و روندی معکوس به خودش گرفته، اما در دنیای « مرد عنکبوتی » به بهترین شکل وجود دارد.

انیمیشن اسپایدرمن – باریش سسی

رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی این اثر ارزنده را با دوبله ترکی آذربایجانی بنام اسپایدرمن برای مخاطبان عزیز و علاقه‌مند خود عرضه می‌کند. برای تهیه این انیمیشن ارزشمند و سایر انیمشن ها و آثار چندرسانه‌ای تولیدشده، به فروشگاه رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی مراجعه نمایید.

ویدیو های مرتبط با انیمیشن اسپایدر من

لطفا دیدگاه تان را بنویسید