barishsesi.com
انیمیشن ترکی آذربایجانی

معرفی انیمیشن اویون بوزان رالف 2 ( رالف خرابکار2: Ralph Breaks the Internet – رالف اینترنت را خراب می کند ) دوبله شده به زبان ترکی آذربایجانی

کلیب های آموزشی دکتر پاندا برای کودکان

معرفی انیمیشن اویون بوزان رالف 2 باریش سسی

 

در دنباله قسمت اول کارتون (انیمیشن ) اویون بوزان رالف ( رالف خرابکار ) ، این بار شاهد رالف خرابکار با نام Ralph Breaks the Internet – رالف اینترنت را خراب می کند هستیم. این اثر محصول کشور آمریکا می باشد که بعد از گذشت شش سال از اکران اولین قسمت آن در ژانر انیمیشن، ماجرایی، کمدی، خانوادگی و فانتزی به کارگردانی «ریچ موور» و «فیل جانستون» در سال 2018 توسط دیزنی منتشر شد.

در قسمت دوم رالف خرابکار شاهد ماجراهای رالف در دنیای اینترنت خواهیم بود. ساخت قسمت دوم این انیمیشن با توجه به پیشرفت تکنولوژی و توسعه و رشد اینترنت در این سال‌ها صورت گرفته است. این انیمیشن یکی از سه انیمیشن برتر استودیوی والت دیزنی در دهه‌ی اخیر است. رالف خرابکار نامزد جایزه بهترین انیمیشن مراسم اسکار سال 2013 هم بود ولی در نهایت انیمیشن «دلیر» توانست جایزه را به خود اختصاص دهد.

آیا فکر میکنید بعد از خاموش کردن پلی استیشن و ایکس باکس همه چیز خاموش میشود؟ نه! اتفاقا بعد از اون زندگی عادی شخصیت ها و قهرمان های بازی شروع میشود. انیمیشن رالف خرابکار هم مربوط به همین دنیای شخصیت ها است که در بازی های کامپیوتری اتفاق می افتد.

در این قسمت شاهد یک شخصیت جدید به نام «یسسسس» هستیم که صداپیشگی او را «تاراجی پی.هنسون» بر عهده دارد از دیگر صدا پیشگان این اثر میتوان :

• جان سی ریلی در نقش رالف خرابکار
• سارا سیلورمن در نقش ونلوپ وان شویتس
• جک مک بریر در نقش Fix-It Felix, Jr
• جین لینچ در نقش Sergeant Calhoun
• دنیل میدلتون در نقش e-boy
• جنیفر هیل در نقش سیندرلا
• کیت هیگینز در نقش اورورا (زیبای خفته)
• جودی بنسون در نقش آریل (پری دریایی کوچولو)
• پایگی اوهارا در نقش بِل (دیو و دلبر)
• لیندا لارکین در نقش جاسمین (علاءالدین)
• لرنه بدارد در نقش پوکاهانتس
• مینگ نا ون در نقش مولان
• آنیکا نونی رز در نقش تیانا (شاهدخت و قورباغه)
• مندی مور در نقش راپانزل
• کلی مکدونالد در نقش مریدا (دلیر)
• کریستن بل در نقش آنا (فروزن)
• ایدینا منزل در نقش السا (فروزن)
• آیولی کراوالهو در نقش موآنا
• پاملا ریبون در نقش سفید برفی

را نام برد.

معرفی انیمیشن اویون بوزان رالف 2 – باریش سسی

خلاصه انیمیشن اویون بوزان رالف 2 ( رالف خرابکار2: Ralph Breaks the Internet – رالف اینترنت را خراب می کند )

در قسمت اول دیدیم که رالف خرابکار وارد بازی های کامپیوتری شد اما در قسمت دوم جریان متفاوتی را شاهد هستیم. این بار رالف در دنیای اینترنت به خرابکاری می پردازد. او توانست از بازی های قدیمی هشت بیتی بیرون بیاید و وارد دنیای بازی های مدرن و امروزی تیراندازی اول شخص و مسابقات ماشینسواری شود. در این قسمت خرابکاری در اینترنت توسط رالف خرابکار کمی سخت بنظر می رسد چرا که دنیای اینترنت بسیار گسترده تر است و کمی بالا بودن سن رالف باعث سردرگم شدن او نیز شده است.

در دنیای گیم نت با بازی «شوگر راش» آشنا شدیم آن بازی نیازمند یک قطعه جایگزین است. «رالف» و « ونلوپه» با کمک مسیری که به تازگی نصب شده است و دنیای گیم نت را به اینترنت وصل کرده است به دنبال آن قطعه هستند. به نظر می رسد که در این سفر آنها به دنیای متفاوتی در اینترنت وارد خواهند شد. اینکه از چه طریقی به دنبال آن قطعه خواهند بود جای سوال است. ولی در هرحال امیدواریم این بار شاهد آشوب و دردسرهایی که در قسمت قبل سراغ «شوگر راش» آمده بود نباشیم. اینطور وعده داده شده است که دوستی میان رالف و ونلوپه در این دنباله به امتحان گذاشته خواهد شد، باید منتظر بمانیم و ببینیم که این امتحان چگونه خواهد بود و چگونه به اتمام خواهد رسید. کاملا قابل فهم است که چرا آنها خود را برای حفظ شوگر راش به خطر می اندازند. از طرفی نمیدانیم « Fix-It Felix »و عروس جدیدش، «سرجینت کالهون» در این قسمت در این دنباله چکار خواهند کرد. این ها مطالب مختصری از داستان قسمت دوم رالف خرابکار است، اگر به دنبال این هستید که بدانید رالف خرابکار چگونه نشان قهرمانی خود را به دست می آورد وقت را از دست ندهید و هم اکنون اقدام به تماشای این انیمیشن ماجراجویانه و کمدی بکنید.

معرفی انیمیشن اویون بوزان رالف 2 – باریش سسی

نقد و بررسی انیمیشن اویون بوزان رالف 2 ( رالف خرابکار2: Ralph Breaks the Internet – رالف اینترنت را خراب می کند )

در قسمت جدید این اثر، رالف خرابکار میتواند با انجام یک کار قهرمانی احترام بقیه را بدست آورد و مدال کسب کند. بنابراین برای جلوگیری از سرزنش او توسط دیگران باید شروع به انجام یک کار قهرمانانه در دنیای بازی های مختلف و کامپیوتری بکند.

«رالف خرابکار 2 » افق های دنیای مجموعه‌اش را گسترش می‌دهد و کاراکترها را چه از نظر فیزیکی و چه از نظر ذهنی، به سفرهای تازه‌ای می‌برد. از لحاظ جلوه های بصری آن چیزی که توجه بینندگان را به خود جلب میکند و از والت دیزنی هم انتظار می رفت، خلق دنیایی جایگزین برای توصیف فضای مجازی و اینترنت آن هم در این حد و اندازه می باشد. نقش گروه صداگذاران و تصویرپردازان در همه جای این اثر یکسان نیست و از ویژگی های مثبت آن پررنگ و کمرنگ شدن هر کدام ار این ها در زمان های گوناگون است.

رالف خرابکار در هر قسمت رویکرد متفاوتی دارد بطوریکه در قسمت اول توانست پیوندی جذاب و ماندگار با صنعت بازی های رایانه ای برقرار کند و در قسمت دوم نیز با محور قرار دادن دنیای اینترنت توانست بازه گسترده تری از مخاطبان رابه خود اختصاص دهد.از آنجایی که « رالف خرابکار » توانسته بود توجه طرفداران کم سن و سال بسیاری را که روحیاتشان با بازی های کامپیوتری گره خورده بود را به خود جلب کند، در قسمت دوم این اثر نیز دیزنی تصمیم گرفت این عامل که ضامن موفقیتش در قسمت اول بود را با کمک اینترنت و اشاره به دنیای گسترده آن تکرار نماید.

ناگفته نماند « رالف اینترنت را خراب می کند » دارای ایراداتی همچون سادگی بیش از اندازه داستان و توجه وسیع به دنیای مجازی و همچنین نبود شخصیت منفی و خبیث در داستان که باعث تک خط بودن قصه شده است اشاره کرد.

معرفی انیمیشن اویون بوزان رالف 2 – باریش سسی

پیام که کارتون ( انیمیشن ) اویون بوزان رالف 2 « رالف اینترنت را خراب می کند »

پایان‌بندی جسورانه و جذاب « رالف اینترنت را خراب می کند » را نباید از یاد برد؛ پانزده دقیقه‌ی به یاد ماندنی که مثل دیگر دقایق فیلم، پیام مهمی به دنبال دارد و آن این است که: در زندگی، بردن همیشه به معنی نباختن هم نیست. از همه فوق‌العاده‌تر هم آن که برای لمس این باورهای تحسین‌برانگیز خالقان اثر در دنیای آن، نیازی به خواندن هیچ نوشته‌ای وجود ندارد. چرا که اگر فیلم را تماشا کنید میتوانید برخی از تصمیمات دو کاراکتر اصلی اثر را به خاطر بسپارید.

بنابراین پیام ارزشمند دیگری که فیلم برای مخاطبان نوجوان خود دارد، درک فلسفه دوستی و مسئولیت پذیر بودن در قبال تصمیماتی است که گرفته می شود. قصه به نوجوانان این پیام را می دهد که سوء رفتار در دوستی می تواند پیامدهای مخربی به همراه داشته باشد و آنچه را که شکستنی به نظر نمی رسد را خرد کند. دیزنی مثل همیشه این پیام را به خوبی از طریق تصویر انتقال داده و مطمئناً تاثیر خودش را بر جای می گذارد.

از دیگر پیام های این فیلم تبلیغ بیش از حد مصرف گرایی در این انیمیشن است. اما از طرف دیگر واقع گرایی و رئال شدن پیام های اخلاقی دیزنی و به دور از شعار زدگی از نقاط قوت آن است.

معرفی انیمیشن اویون بوزان رالف 2 – باریش سسی

رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی این اثر ارزنده را با دوبله ترکی آذربایجانی بنام اویون بوزان رالف 2 برای مخاطبان عزیز و علاقه‌مند خود عرضه می‌کند. برای تهیه این انیمیشن ارزشمند و سایر انیمشن ها و آثار چندرسانه‌ای تولیدشده، به فروشگاه رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی مراجعه نمایید.

ویدیوهای  انیمیشن اویون بوزان رالف 2

لطفا دیدگاه تان را بنویسید