barishsesi.com
انیمیشن ترکی آذربایجانی

معرفی انیمیشن بالاجا رئیس ( بچه رئیس (The Boss Baby) ) دوبله شده به زبان ترکی آذربایجانی

کلیب های آموزشی دکتر پاندا برای کودکان

معرفی انیمیشن بالاجا رئیس بچه رئیس – باریش سسی

انیمیشن بچه رئیس محصول کشور آمریکا به کارگردانی تام مک گراث در ژانر انیمیشن و کمدی در سال 2017 توسط کمپانی دریم ورکز (DreamWorks Animation) ساخته و توسط فاکس قرن بیستم (20th Century Studios) اکران شد. داستان این انیمیشن الهام گرفته از کتابی با همین نام، نوشته مارلا فارزی « Marla Frazee» می باشد. دنباله این فیلم در سال 2021 منتشر خواهد شد. قابل ذکر است سریالی بر اساس این فیلم با نام بچه رئیس: بازگشت به کار (The Boss Baby: Back in Business) در سال ۲۰۱۸ ساخته و اکران شد.

این اثر محبوب در سرتاسر دنیا طرفداران بسیاری را مجذوب خود کرده و توانسته است به یکی از موفق ترین انیمیشن ها در سال 2017 تبدیل شود و جایزه گلدن گلوب 2018 در زمینه بهترین انیمیشن متحرک و جایزه بهترین توسعه بصری در فستیوال فیلم و انیمیشن بین‌المللی سال 2016 را به خود اختصاص دهد. انیمیشن کودکی را نشان می دهد که یک عامل مخفی در جنگ بین نوزادان و توله سگ ها است. موضوع اصلی آن مربوط به رقابت برادران به ویژه ترس برادر بزرگتر بعد از تولد نوزاد جدید از اینکه مبادا عشق خانواده به او کمتر شود را در بر می گیرد و عواقب کمی خطرناکی را بیان می کند هرچند بیشتر آن برای خنده است.

معرفی انیمیشن بالاجا رئیس بچه رئیس – باریش سسی

صدا پیشگان حاضر در این اثر:

• الک بالدوین در نقش بچه رئیس

• مایلز بکشی در نقش تیموتی (تیم) تمپلتون، برادر هفت ساله بچه رئیس

• استیو بوشمی در نقش فرانسیس مدیر اجرایی شرکت Puppy Co.

• جیمی کیمل در نقش پدر تیم،آقای تمپلتون

• لیسا کودرو در نقش مادر تیم،خانم تمپلتون

• توبی مگوایر در نقش راوی، تیم آینده

مایلز بکشی که پسر « Gina Shay » از تولیدکنندگان دریم‌ورکس انیمیشن و نوه رالف بکشی است در این پویانمایی به جای پسر هفت ساله‌ای به نام تیم حرف می‌زند. او ده سال بیشتر ندارد و این اولین صداپیشگی او محسوب می‌شود.

معرفی انیمیشن بالاجا رئیس بچه رئیس – باریش سسی

خلاصه داستان انیمیشن بالاجا رئیس ( بچه رئیس (The Boss Baby) )

داستان پسربچه ای به نام “تیم” را روایت میکند که والدین مهربان و معرکه ای دارد که هیچ چیزی در دنیا را به اندازه او دوست ندارند. ولی یک روز همه چیز تغییر میکند؛ پسربچه ای خوش پوش با کیف سامسونیت به نام تد (بچه رئیس) با تاکسی در خانه آنها پیاده می شود. تیم علاقه ای به برادرش ندارد چرا که از همان ابتدا جایگاه تیم در خانه توسط تد تغییر میکند، او از طرفی نیز متوجه تفاوت و غیرعادی بودن تد می شود و سعی میکند این حقیقت را به پدر و مادرش ثابت کند.

در ادامه داستان شاهد آن هستیم که تیم بعد از مدتی به تد در انجام ماموریتش کمک میکند. حالا ببینیم ماموریت این بچه رئیس چیست؟ بچه رئیس در یک شرکت نوزادان مشغول به کار بود. کار این شرکت ترویج عشق به بچه ها است به گونه ای که مردم بچه را به حیوانات خانگی ترجیح دهند. پدر و مادر تیم نیز در یک شرکت تولید توله‌سگ که یک سری محصول جدید که خیلی بامزه تر از نوزادان است تولید کرده است کار میکنند و ماموریت بچه رئیس جاسوسی کردن از شرکت های مرتبط با محل کار والدین است. اینطور بنظر می رسد که تعداد زیادی از افراد ترجیح به داشتن توله سگ دارند تا داشتن نوزادان. این موضوع سران کمپانی BabyCorp را که در این راستا فعالیت میکنند، نگران کرده است بطوریکه بچه رئیس را در راستای این نگرانی به ماموریت فرستاده اند و در قبال کشف برنامه شرکت Puppy توسط بچه رئیس، گوشه ای از دفتر BabyCorp به عنوان پاداش به او تعلق خواهد گرفت. تد برای انجام این ماموریتش به کمک تیم نیاز دارد….

در طرف دیگر داستان فرانسیس وجود دارد که شخصیت منفی انیمیشن است و زمانی در شرکت نوزادان کار میکرد ولی چون نتوانسته بود فرمولی سری که خوردن آن باعث می شود بچه ها مثل بزرگسالان رفتار کنند را بخورد، به مرور بزرگتر می شود و از سازمان اخراج می شود.

حال برای پی بردن به اینکه این دو برادر برای از بین بردن نقشه های شرورانه شرکت Puppy چه کارهایی میکنند و چه اتفاقاتی در دل داستان رخ میدهد، پیشنهاد میکنیم این انیمیشن را تماشا کنید.

معرفی انیمیشن بالاجا رئیس بچه رئیس – باریش سسی

نقد و بررسی انیمیشن بالاجا رئیس ( بچه رئیس (The Boss Baby) )

بچه رئیس فیلمی است که اگرچه کلاسیک نیست اما سرگرم کننده است، شاید برخی از صحنه های حماسی آن برایتان جالب باشد. پدر و مادر میتوانند آن را به همراه فرزندانشان تماشا کنند و در مورد مسائل و نکاتی همچون:

• چطور تیم و بچه رئیس ارزش کار گروهی را نشان می دهند؟

• چرا قدرت داشتن یک شخصیت مهم است؟

• آنها از یکدیگر چه چیزهایی یاد میگیرند؟

• کدام قسمت از فیلم و در چه حدی ترسناک بود؟

• آیا فکر میکنید هرچیزی که در فیلم اتفاق افتاد در واقعیت نیز وجود دارد؟

و نیز در مورد اینکه بچه های بزرگتر نباید بعد از آمدن بچه کوچکتر نگران جایگاه خود در خانواده باشند، صحبت کنند و به آنها اطمینان دهند که عشق به اندازه کافی برای آنها در خانواده وجود دارد.

بچه رئیس در تلاش است تا از طریق صداپیشگی هنرمندان مشهور و استفاده از کلیشه های نظر مخاطب را به خود جلب کند. کلیشه‌هایی چون خانواده مهم است، تخیلات خوب است، اضطراب از جابه‌جاشدن امری طبیعی‌ست، والدینت همچنان تو را دوست دارند، کودکان با لباس رسمی بسیار ناز و زیبا هستند و …. اما این روش برای سرپا نگه داشتن یک محصول سینمایی کافی نیست.

نکته دیگر در مورد انیمیشن بچه رئیس این است که شاید خانواده هایی جذب این اثر شوند که میخواهند برای ساعتی هم که شده از طریق مشغول کردن فرزندان با انیمیشن های سینمایی آن ها را ساکت نگه دارند. از طرف دیگر ارجاعاتی هم به فرهنگ عامه در اثر دیده می شود که بعضا واضح و بعضا قدیمی و از مد افتاده است مثل ارجاع به سریال دهه‌ی هفتادS.W.A.T. و یکی از نکات کلیدی داستان، ارجاعی به هواداران «الویس پریسلی».

صحنه مربوط به طرز برخورد با توله سگ ها همانند یک کالای تولید شده در کارخانه است و ممکن است سبب ناراحت شدن بعضی از بینندگان شود و از طرفی این که پسران به صورت سر خود به لاس وگاس سفر می کنند، ممکن است نیاز به توضیح داشته باشد. اما وجود پیام های روشنی در مورد ارزش کار گروهی و این واقعیت که عشق برای همه در یک خانواده وجود دارد، جزء نکات مثبت آن است.

معرفی انیمیشن بالاجا رئیس بچه رئیس – باریش سسی

رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی این اثر ارزنده را با دوبله ترکی آذربایجانی بنام بالاجا رئیس برای مخاطبان عزیز و علاقه‌مند خود عرضه می‌کند. برای تهیه این انیمیشن ارزشمند و سایر انیمشن ها و آثار چندرسانه‌ای تولیدشده، به فروشگاه رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی مراجعه نمایید.

ویدیوهای مرتبط با انیمیشن بالاجا رئیس بچه رئیس – باریش

لطفا دیدگاه تان را بنویسید