barishsesi.com
انیمیشن ترکی آذربایجانی

معرفی انیمیشن تور جهانی ترول ها Trolls world Tour به نام ترول لار توسط رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی

تور جهانی ترول ها Trolls world Tour به نام ترول لار – باریش سسی
کلیب های آموزشی دکتر پاندا برای کودکان

انیمیشن تور جهانی ترول ها به نام ترول لار

قبل از هر چیزی درباره این انیمیشن، حتماً به یاد دارید که قسمت اول این انیمیشن بانام ترول ها که در سال 2016 اکران شد، چه لحظات خوب و سرگرم‌کننده‌ای را در دنیای ترول ها برایمان رقم‌زده بود. اکنون بعد از 4 سال و به دنبال استقبالی که از قسمت اول شده بود، طبیعی است که شاهد ساخت و تولید قسمت دوم آن باشیم.

قسمت دوم این انیمیشن در ژانر کمدی در فروردین‌ماه امسال (آوریل 2020) بانام تور جهانی ترول ها (Trolls world Tour) به کارگردانی والت دورن (Walt Dohrn) در ایالت متحده آمریکا توسط شرکت دریم ورکس DreamWorks Animation)) که اولین انیمیشن سینمایی این شرکت در سال 2020 محسوب می‌شود تولید شد و پنجمین فیلم انیمیشنی این شرکت می باشد که شخصیت‌های اصلی آن انسان نیستند.

موضوع اصلی این انیمیشن، یعنی وجود شش قبیله ترول باوجود سبک‌های مختلف موسیقی الهام گرفته از فیلم انتقام جویان (Avengers: Infinity War) است. داستان این انیمیشن حتی ساده‌تر از موضوع قسمت اول آن است و برای مخاطبان کم سن و سال نسبت به بزرگسالان گزینه بهتری است. از همان آغاز با نمایش رنگ‌های گرم و ترانه‌های شاد و پرانرژی توجه شمارا به خود جلب خواهد کرد.

نکته قابل‌ذکر در خصوص این انیمیشن زمان اکران آن است که با توجه به هم‌زمان شدن آن با شیوع بیماری کرونا شرایط لازم برای اکران آن در سینماها وجود نداشت. بنابراین یونیورسال پیکچرز (Universal pictures) به‌عنوان پخش‌کننده این فیلم تصمیم به انتشار زودتر نسخه دیجیتالی آن گرفت. حتماً در شرایط کنونی و تغییر سبک زندگی به دلیل وجود کرونا، این انیمیشن گزینه مناسبی برای پر کردن اوقات فراغت در خانه و در کنار خانواده خواهد بود.

تور جهانی ترول ها Trolls world Tour به نام ترول لار – باریش سسی

خلاصه داستان انیمیشن تور جهانی ترول ها Trolls world Tour (ترول لار)

برخلاف قسمت اول این انیمیشن این بار خبری از برگن ها نیست ولی از همان لحظات ابتدایی آغاز انیمیشن با یک واقعیت روبرو می‌شویم و آن وجود شش قبیله مختلف در سرزمین ترول ها می‌باشد که هرکدام از این قبیله‌ها سبک موسیقی منحصربه‌فردی دارند که شامل: پاپ، تکنو، کلاسیک، فانک، کانتری و راک هستند. درست حدس زدید! محور اصلی این انیمیشن دسته‌های موسیقی هست که سبب شده است سازندگان آن به‌راحتی ترانه‌های متنوعی را در این انیمیشن قرار دهند. از شخصیت‌های اصلی این انیمیشن پاپی و برنچ هستند که پاپی ملکه‌ی ترول های پاپ و شخصیتی بسیار بامزه و محبوب است و در کنار برنچ صحنه‌های اصلی این انیمیشن را رقم می‌زنند. این دو متوجه می‌شوند که متعلق به قبیله با سبک موسیقی پاپ هستند.

طبیعی است که بار اصلی روی این سبک موسیقی باشد ولی سکانس‌های مربوط به سبک فانتزی نیز به‌طور فراوان ای نظرها را به خود جلب می‌کند. پاپی با پی بردن به وجود این شش قبیله در سرزمینشان، تصمیم به بازدید از این قبیله‌های دیگر با سبک‌های موسیقی منحصربه‌فردشان می‌کند. از طرفی ملکه بارب هم که رئیس قبیله هارد راک می باشد می‌خواهد با کمک همراهانش با از بین بردن سایر سبک‌ها، موسیقی دنیا را به سبک واحد راک برساند و در راستای تحقق هدفش ملکه بارب از پاپی دعوت می‌کند تا به یک تور جهانی پاپ برود ولی پدر پاپی او را از واقعیت امر آگاه می‌سازد.

تور جهانی ترول ها Trolls world Tour به نام ترول لار – باریش سسی

از طرفی پاپی باگمان بر اینکه در این تور جهانی همه موسیقی‌ها کنار هم جمع خواهند شد بسیار خوشحال می‌شود و درنهایت به دلیل مخالفت‌های پدرش تصمیم می‌گیرد تا به‌صورت پنهانی در این جشن شرکت کند و برنچ نیز او را همراهی می‌کند. تمام ماجراها و درگیری‌های بعدی پاپی و برنچ برای جلوگیری از وقوع همین اتفاق است. ملکه بارب برای رسیدن به اهدافش از چند جایزه‌بگیر که سبک‌های موسیقی دیگری ازجمله جاز، رِگیتون، کِی‌پاپ و یُدِل را به نمایش می‌گذارند استفاده می‌کند. گفتنی است در دل داستان خواهیم دید برنچ به احساسات خود نسبت به پاپی پی می‌برد و در تلاش است تا احساساتش را به او بیان کند.

پیشنهاد می‌کنیم برای پی بردن به جزییات داستان و لذت بردن از صحنه‌های شاد و جذاب به همراه موسیقی‌های متنوع درون آن حتماً این انیمیشن را مشاهده کنید.

تور جهانی ترول ها Trolls world Tour به نام ترول لار – باریش سسی

هنرمندان انیمیشن تور جهانی ترول ها Trolls world Tour (ترول لار)

صداپیشگان و هنرمندان مشهوری ازجمله:

• آنا کندریک (Anna Kendrick) در نقش پوپی ملکه دوست‌داشتنی ترول‌ها
• جاستین تیمبرلیک (Justin Timberlake) در نقش برنچ خوش‌قلب
• جیمز کوردن (James Corden) در نقش بیگی از دوستان پوپی و برنچ
• آزی آزبورن (Ozzy Osbourne) در نقش پادشاه تراش، حاکم قبلی قبیله هارد راک
• ریچل بلوم (Rachel Bloom) در نقش ملکه بارب، دختر پادشاه تراش و ملکه فعلی قبیله هارد راک

چندی دیگر از صداپیشگان به همراه گروه کره ای رد ولوت (Red Velvet) در نقش ترول های خواننده کی پاپ (پاپ کره ای) هنرنمایی کرده‌اند. وجود این ستاره‌های دنیای موسیقی توجه بسیاری از تماشاگران را به خود جلب کرده است به طوریکه شاهد دریافت بازخورد های بسیار خوبی در شبکه های مجازی بوده ایم.

تور جهانی ترول ها Trolls world Tour به نام ترول لار – باریش سسی

بررسی و نقد انیمیشن تور جهانی ترول ها Trolls world Tour (ترول لار)

با وجود اینکه در بعضی قسمت های داستان صحنه ها ساده و حتی شاید تکراری به نظر برسد ولی در ادامه با پررنگ شدن سکانس های مربوط به سبک های مختلف موسیقی میتوان پی برد این اثر نیز توانسته است با موضوع جذاب و مهیج خود و نیز حضور صداپیشگان مشهوری که در بالا به آنها اشاره شد توجه بسیاری را به خود جلب کند اما همانند هر اثر دیگری نقدهایی بر آن وارد شده است که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره شده است.

تور جهانی ترول ها Trolls world Tour به نام ترول لار – باریش سسی

• کریستین هالوب از The Entertainment – امتیاز 67 از 100

با اینکه بخش داستانی کمی ایراد دارد، اما این انیمیشن توانست اوقات خوشی را برای خانواده‌ها در دوران قرنطینه فراهم کند.

• جاستین لو از The Hollywood Reporter – امتیاز 50 از 100

احساس تکراری بودن داشت؛ حس می‌کردم تمام این صحنه‌ها قبلا اتفاق افتاده‌اند.

• مایک لاسال از San Francisco Chroniclesامتیاز 25 از 100

تور جهانی ترول ها انیمیشنی است که می‌تواند ذهن شما را فریز کرده و هرکسی که درحال تماشای آن است را مجبور به زمزمه کردن «این وحشتناکه!» کند و شخص آنقدر این عبارت را تکرار می‌کند تا بالاخره انیمیشن تمام شود.

• راجر مور – Movie Nation امتیاز ۵ از ۱۰

تماشای فیلم هیچ ضرری ندارد حتی وقتی که ژانرهای موسیقی‌ای مثل هیپ هاپ و فانک به طرز عجیب و غریبی با یکدیگر ترکیب می‌شوند.

• پیتر بردشا – The Guardian امتیاز ۴ از ۱۰

حس خیلی رباتیکی در تار و پود فیلم «ترول‌ها: تور جهانی» وجود دارد، در صداپیشگی‌ها، در طراحی شخصیت‌ها، در دیالوگ‌ها، پیشرفت داستانی و همچنین بحران‌هایی که برای شخصیت‌هایش پیش می‌آید.

تور جهانی ترول ها Trolls world Tour به نام ترول لار – باریش سسی

درس های از انیمیشن تور جهانی ترول ها Trolls world Tour (ترول لار)

این انیمیشن همانند هر اثر دیگری به دنیال القای پیام خود به تماشاگر است و در این راه گاها از مسیرهای فرعی حرکت کرده تا به ما درباره پیامدهای منفی عدم تحمل کردن مشکلات و تصاحب فرهنگی پند بدهد. از دیگر پیامد های این انیمیشن میتوان به تاکید آن بر کار گروهی، روابط اجتماعی، همدلی، دوستی و وفاداری اشاره کرد.

تور جهانی ترول ها Trolls world Tour به نام ترول لار – باریش سسی

درباره اش با فرزندان صحبت کنید

شاید یکی از سوال هایی که بعد از تماشای این انیمیشن به ذهنتان خطور کند این باشد که آیا هدف انیمیشن تنها بیان تفاوت سلیقه موسیقی افراد بود یا می توان آن را به مسائل دیگر هم نسبت داد؟ میتوانید با فرزندانتان درباره شخصیت های اصلی داستان و ویژگی آن ها و حتی اهمیت کار گروهی و روابط اجتماعی با آنها صحبت کنید.
به عنوان مثال از فرزندتان معنی سخن پادشاه و ملکه موسیقی فانک که می گوید: «تاریخ به دست افراد در راس قدرت نوشته شده» را بپرسید و او را به چالش بکشید.

لطفا دیدگاه تان را بنویسید