barishsesi.com
انیمیشن ترکی آذربایجانی

معرفی انیمیشن سوپر قهرمانلار 2 ( شگفت انگیزان 2 (Incredibles 2) ) به زبان ترکی آذربایجانی

انیمیشن شگفت انگیزان - انیمیشن سوپر قهرمانلار دوبله ترکی
کلیب های آموزشی دکتر پاندا برای کودکان

سوپر قهرمانلار 2 ( شگفت انگیزان 2 (Incredibles 2) )

انیمیشن سوپر قهرمانلار 2 (شگفت انگیزان 2 ) در ژانر انیمیشن ابرقهرمانی و ماجراجویی به نویسندگی و کارگردانی «برد برد» (Brad Bird) محصول کشور آمریکا می باشد که در سال 2018 توسط کمپانی پیکسار تولید و توسط والت دیزنی پیکچرز اکران شد. این انیمیشن دنباله قسمت اول انیمیشن شگفت انگیزان می باشد که در سال 2004 تولید شده بود.
طبق گفته کارگردان این فیلم، در فاصله 14 سال وقفه ای که بین قسمت اول و دوم این انیمیشن وجود داشت او مشغول نوشتن فیلمنامه قسمت دوم و ویرایش آن بوده است. گفتنی است نتیجه این وقفه باعث از آب درآمدن فیلمی جذاب تر و بهتر شد و توانست نظر مخاطبان خود را جلب کند. بطوریکه در هفته اول انتشار، این فیلم رکوردشکنی را آغاز کرده و تا به حال به یکی از پر فروش ترین انیمیشن های جهان تبدیل شده است.

ایمیشن سوپر قهرمانلار - به زبان ترکی آذربایجانی

صداپیشگان این اثر :

• کریگ تی. نلسن در نقش باب

• هالی هانتر در نقش هلن پار

• ساموئل ال. جکسون در نقش فروزونه

• سارا واول (Sarah Vowell) در نقش وایولت پار

• هاک میلنر (Huck Milner) در نقش دش پار

• کاترین کینر (Catherine Keener) در نقش ایولین

• الی فوسیل (Eli Fucile) در نقش جک جک

• باب اودنکرک (Bob Odenkirk) در نقش Winston Deavor

• سوفیا بوش (Sophia Bush) در نقش Voyd

• برد برد Brad Birdدر نقش ادنا مد

ایمیشن سوپر قهرمانلار - به زبان ترکی آذربایجانی

داستان انیمیشن سوپر قهرمانلار 2 ( شگفت انگیزان 2 (Incredibles 2) )

 

در قسمت اول این اثر شاهد خانواده ای با قدرت های ابرقهرمانی بودیم که برای نجات دنیا مجبور بودند از دوستان و قدرت های ابرقهرمانی اشان استفاده کنند. قسمت دوم درست از همان جایی آغاز می شود که قسمت اول به پایان رسیده بود. در قسمت دوم شاهد شکست آنها در یکی از ماموریت ها هستیم بطوریکه مجبور می شوند در خفا زندگی کنند ولی همچنان میتوانند جهان را از تهدید بزرگی نجات دهند.

در قسمت دوم شروری بنام آندرماینر حضور دارد که قصد تخریب شهر را دارد. خانواده شگفت انگیز این بار به همراه فروزن وارد عمل می شوند و با اینکه موفق به به رهایی از شر او می شوند ولی خسارت سنگینی نیز به شهر وارد میکنند و این فاجعه مسئولان و قدرتمندان را عاصی میکند و سبب تبعید این خانواده می شود.

در دل داستان میبینیم آنها با خواهر و برادری که همچون پدرشان علاقمند به ابرقهرمان ها هستند آشنا می شوند. آن دو سعی میکنند سختی ها و مبارزات ابر قهرمان ها را از طریق دوربینی که به لباسشان وصل می شود به دیگران نشان دهند و با این کار کمک به پاک کردن تصاویر دروغین رسانه ها از اذهان مردم که برعلیه ابرقهرمان ها نشان داده اند کنند. بنابراین با اینکه شگفت انگیزان به صورت قانونی اجازه فعالیت در نقش سوپر قهرمان را ندارند با این حال مادر خانواده «هلن پار» سعی در مبارزه با آن شخصیت شرور دارد و پدر خانواده «باب» مجبوراست تا در خانه بماند و از فرزندان مراقبت کند. از طرفی هم میبینیم که «وایولت» مشکلاتی با پسرها دارد، «دش» نمی‌تواند «ریاضیات نوین» را متوجه شود و بچه کوچک خانواده یعنی «جک جک» هر نوع نیروی ماورایی و باورنکردنی که فکرش را بکنید را در خود دارد..

ایمیشن سوپر قهرمانلار - به زبان ترکی آذربایجانی

انیمیشن سوپر قهرمانلار 2 ( شگفت انگیزان 2 (Incredibles 2) ) بعد از گذشت 14 سال، چرا؟

 

اینکه چرا انیمیشن شگفت انگیزات 2 ساخته و اکران شد آن هم بعد از گذشت 14 سال، تنها دو علت می تواند داشته باشد:

1. قابلیت تولید یک دنباله ی خلاقانه براساس قسمت اول
2. کسب درآمد زیاد (همانگونه که در قسمت اول شاهد آن بودیم)

همانند دیگر دنباله هایی که پیکسار ساخته است اینبار هم انیمیشن شگفت انگیزان 2 با نیت سلطه گری بر گیشه ها و کسب درآمد بالا از طرف پیکسار ساخته شد. البته ساخت چنین دنباله هایی با چنین اهدافی دلیل بر جذاب نبودن آن ها نیست.

نکته قابل توجه در مورد این انیمیشن این است که قسمت اول آن در سال 2004 زمانی که ژانر ابرقهرمانی در جایگاه بسیار متفاوت تری از زمان کنونی قرار دارد بود و آن موقع هنوز خبری از دنیای سینمایی مارول نبود، بتمن هنوز وارد فاز « شوالیه تاریکی» خود نشده بود و نمونه های دیگری نیز هنوز در ابتدای راه خود بود.

بنابراین علی رغم انتظاراتی که از قسمت دوم این انیمیشن می رفت، شگفت انگیزان 2 آن حس تازگی، طراوت، نبوغ و خلاقیتی که نسخه قبلی داشت را کم دارد. با همه این اوصاف این انیمیشن خوب و سرگرم کننده است، فقط شگفت انگیز نیست!

ایمیشن سوپر قهرمانلار - به زبان ترکی آذربایجانی

درس های زندگی از انیمیشن سوپر قهرمانلار 2 ( شگفت انگیزان 2 (Incredibles 2) ) برای کودکان

1. ارزش قائل شدن به قهرمانان

در بخشی از داستان که خواهر و برادر با نام های «وینستون و اولین دیاوور» برای کمک به خانواده شگفت انگیزان وارد عمل می شوند، سعی میکنند تا دولت را وادار کنند که قانون های ضدقهرمانانه را لغو کنند و اینگونه با وادار کردن دولت ارزشمندی قهرمانان را نشان میدهند.

2. دست به کار شدن در مقابل قوانین اشتباه

اگر در دنیایی زندگی میکنیم که قوانینش اشتباه هستند چه کار باید بکنیم؟ طبیعتا اولین واکنش ما تلاش برای بهبود قوانان است. ولی در صورتی که قادر به انجام آن نباشیم و یا با مقاومت روبرو شویم چه؟ در دل فیلم به این نکته پی میبریم که حتی اگر دست به کار شدن در برابر قاونین اشتباه به عنوان قانون‌شکنی تلقی شود کارتان را انجام دهید. خانواده‌ی پار به کمک وینستون از کسانی که در فیلم قبلی سرشان را در مقابل بی‌عدالتی علیه ابرقهرمانان پایین می‌انداختند، به کسانی که برای بازپس گرفتن حقشان مبارزه می‌کنند تبدیل می‌شوند. اگر قسمت اول پیرامونِ یک تبهکارِ جیمز باندی می‌پرداخت و خط بین خوبی و بدی و راست و دروغ در آن با وجود تمام پیچیدگی‌هایش، مشخص بود، «شگفت‌انگیزان ۲» در دنیای پسا-حقیقت جریان دارد.

ایمیشن سوپر قهرمانلار - به زبان ترکی آذربایجانی

3. افکار مردم بر واقعیت اولویت دارد

با دیده شدن خانواده شگفت انگیزان در محاصره پلیس ها از شبکه های خبری، معلوم می شود که افکار مردم حتی وقتی که آن شخصیت خبیث و شرور (آندرماینر) فرار کرده است همچنان بر علیه ابرقهرمانان است چرا که آن ها در ذهن مردم با خرابی های عظیم و صحنه های جرم گره خورده اند.

4. هشدارِ فیلم در خصوص تبدیل شدن ما به انسان های منفل

«شگفت‌انگیزان ۲» هشدار می‌دهد که فیلم‌های ابرقهرمانی هم می‌توانند ما را به آدم‌های منفعلی تبدیل کنند؛ از نگاه او فیلم‌های ابرقهرمانی باعث می‌شوند تا ما به این نتیجه برسیم که مشکلات دنیا فقط از طریقِ قهرمانانی فرابشری حل می‌شود و کاری از دست خودمان برنمی‌آید.

انیمیشن سوپر قهرمانلار - به زبان ترکی آذربایجانی

نقد و بررسی انیمیشن سوپر قهرمانلار 2 ( شگفت انگیزان 2 (Incredibles 2) )

آقای «برد» بعد از تجربه‌ ناموفقی که در «سرزمین فردا (Tomorrowland) » داشت با بهره جستن از عوامل موفقیت خود در نسخه اول «شگفت‌انگیزان» توانست این اثر را نیز ماندگار و موفق کند.

اولین نکته ای که با شروع تماشای این انیمیشن بنظر می آید حس آشنایی بیش از حد با جادوی انیمیشن است که باعث شده شخصیت‌ها و محیط درست همانند سالیان گذشته به نظر بیایند با یک تفاوت اساسی که مربوط به کیفیت و بافت تصاویر بسیار قوی تر و بهتر آن است. پیکسار و تیم طراحانش تمام تلاش خود را بر روی تمام جزییات این اثر در زمینه های گرافیکی گذاشته اند (صحنه سشوار کشیدن وایولت و یا کنار استخر بودن و … که ضرورتی برای بودنشان نیست ولی با دیدنشان شگفت زده خواهید شد)

علی رغم وجود 14 سال اختلاف زمانی از تولید قسمت اول آنو پیشرفت چشمگیر تکنولوژی، پیکسار اقدام به ساخت قسمت دوم انیمیشن با همان حال و هوای قسمت نخست کرد تا تجربه دیداری تماشاگران در دو قسمت تفاوت چندانی با یکدیگر نداشته باشد.

ایمیشن سوپر قهرمانلار - به زبان ترکی آذربایجانی

قلم بکار برده شده در شگفت انگیزان بسیار طنازانه می باشد به طوریکه لحظاتی به شدت جالب که باعث خنده مخاطب می شود ایجاد می کند. این لحظات شاد جلوی خستگی کودکان را میگیرد (اگرچه برخی لحظات آن مخصوصا لحظات پایانی می تواند خسته کننده باشد). این انیمیشن بیشتر مناسب بزرگسالان است تا کودکان.

شگفت انگیزان 2 به ما این فرصت را می‌دهد تا با شخصیت‌های محبوب خود بار دیگر ارتباط برقرار کنیم و اگرچه که سن و سالی از همه‌ی ما گذشته است، اما علاقه ما به آن‌ها همچنان ثابت مانده است.

یک خبر خوب از این انیمیشن، مربوط به حضور صداپیشگان قبلی در این قسمت می باشد. اکثر کسانی که در فیلم اول نقش ایفا کرده بودند موفق شده اند تا باز هم در این عنوان حضور داشته باشند به جز «اسپنسر فاکس» که در فیلم اول نقش «دش» را ایفا کرده بود، اکنون بعد از گذشت 14 سال به بلوغ رسیده است و مشخصا صدای او دچار تغییر شده است. «هاک میلنر» موفق شد تا جای او را به خوبی پر کند.

«شگفت‌انگیزان ۲» اما قبل از اینکه فیلم عمیقی از لحاظ داستانگویی باشد، یک اکشنِ تمام‌عیار است؛ آن هم نه فقط در بین فیلم‌های ابرقهرمانی یا انیمیشن‌ها «شگفت‌انگیزان ۲» یکی از بهترین‌هایی است که ژانر اکشنِ در سال‌های اخیر به خودش دیده است. باید اعتراف کنیم این انیمیشن از همه نظر در بخش های فنی با نمره کامل و سربلند بیرون می‌آید و اصل شگفتی‌اش در همین قسمت‌ها جا خوش کرده‌اند.

نکته پایانی در مورد شگفت انگیزان 2 مربوط به نقد هایی است که بر آن وارد شده است. با اینکه این انیمیشن از لحاظ طراحی و گرافیک یک سر و گردن بالاتر از آثار هم رده خود می باشد اما باید اعتراف کرد که این شگفتی برخلاف قسمت اول در همه جنبه‌ها و عناصر انیمیشن نیست و وقتی کار به فیلمنامه می‌رسد، کمی تا قسمتی رنگ می‌بازد. البته این را هم در نظر داشته باشید اینکه سازندگان خیلی جسارتی برای ایجاد تغییرات مهم در ساختار داستان نداشته اند را نمی توان به عنوان ایراد محسوب کرد.

رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی این اثر ارزنده را با دوبله ترکی آذربایجانی بنام سوپر قهرمانلار 2 برای مخاطبان عزیز و علاقه‌مند خود عرضه می‌کند. برای تهیه این انیمیشن ارزشمند و سایر انیمشن ها و آثار چندرسانه‌ای تولیدشده، به فروشگاه رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی مراجعه نمایید.

انیمیشن شگفت انگیزان - کارتون سوپر قهرمانلار دوبله ترکی آذربایجانی

ویدیو ها

لطفا دیدگاه تان را بنویسید