barishsesi.com
انیمیشن ترکی آذربایجانی

معرفی انیمیشن فروزن ایکی ( فروزن 2 (یخ‌زده – Frozen 2) ) دوبله ترکی آذربایجانی توسط باریش سسی

فروزن 2 (یخ‌زده - Frozen 2) فروزن ایکی – باریش سسی
کلیب های آموزشی دکتر پاندا برای کودکان

فروزن 2 (یخ‌زده – Frozen 2) فروزن ایکی

بعد از گذشت 6 سال از انتشار پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین انیمیشن تاریخ به نام فروزن 1 که در سال 2013 ساخته‌شده بود بدیهی است که بینبار شاهد ساخت قسمت 2 این انیمیشن توسط کمپانی والت دیزنی باشیم. این انیمیشن به کارگردانی جنیفر لی و کریس باک، محصول کشور آمریکا است که ازجمله انیمیشن های پرطرفدار و قدرتمند در سبک فانتزی، موزیکال، خانوادگی و ماجراجویی می‌باشد. همانند قسمت اول این اثر نگارش انیمیشن فروزن 2 نیز توسط جنیفر لی و همراهی الیسون شرودر بوده است.

همچنین آهنگ‌های قسمت دوم نیز همانند قسمت اول توسط رابرت لوپز و کریستن اندرسون-لوپز ساخته‌شده است. حتماً به یاد دارید آهنگ Let it Go در قسمت اول فروزن تا چه حد محسور کننده و در دنیای انیمیشن‌های سینمایی دیزنی بی‌همتا بوده است.

 به دنبال دریافت بازخوردهای فوق‌العاده از پخش نخستین تریلر زیرکانه این انیمیشن، می‌توان به قدرتمند بودن این اثر پی برد. این انیمیشن کاندیدای دریافت دو جایزه معتبر از جشنواره‌های بین‌المللی شده است. نکته قابل‌توجه دیگر مربوط به فروش چشمگیر این انیمیشن می‌باشد بطوریکه موفق شد بیش از ۱.27 میلیارد دلارفروش کند. همچنین در فروزن 2 علاوه بر حضور شخصیت‌های اصلی قسمت اول این انیمیشن ازجمله السا و خواهر کوچک‌ترش آنا، شاهد چند شخصیت جدید دیگر هستیم.

فروزن 2 (یخ‌زده - Frozen 2) فروزن ایکی – باریش سسی

فروزن ۱ الهام گرفته از رمان ملکه برفی اثر نویسنده مشهور هانس کریستیان آندرسن ساخته شده ‌است. این فیلم پنجاه و سومین انیمیشن کلاسیک والت دیزنی است و بازیگران مطرحی همچون:

• جاش گد Josh Gad برای صداپیشگی اولاف
• کریستن بل Kristen Bell برای صداپیشگی پرنسس آنا
• آیدینا منزل Idina Menzel برای صداپیشگی ملکه السا
• Santino Fontana
• Jonathan Groff

به‌عنوان صداپیشه در این اثر حضورداشته‌اند.

20 درس زندگی از انیمیشن فروزن - رسانه باریش سسی

خلاصه داستان فروزن 2 – (Frozen 2)

ماجرا این‌گونه آغاز می‌شود که شاه اگنار، پدر السا و آنا آنها را از داستان مرموز جنگل طلسم شده مطلع می‌سازد. داستان ازاین‌قرار بوده که اگنار در جوانی به همراه پدرش به آن جنگل سفر داشته و در آنجا با چهار روح: آب، آتش، زمین و هوا آشنا شده بود. ناگهان طی حمله‌ای از طرف ساکنین آن جنگل اگنار پدرش را از دست می‌دهد و تنها چیزی که از آن اتفاق به یاد دارد نجات او توسط موجودی مرموز است.

در ادامه شاهد این هستیم که صدایی السا را فرامی‌خواند به طوریکه فقط السا آن صدا را می‌شنود و هیچ‌کسی قادر به شنیدن آن نیست. در ادامه اتفاقاتی در ارندل به وقوع می‌پیوندد که مردم مجبور به ترک آنجا می‌شوند. همان‌طور که میدانیم السا به فرمانروایی ارندل رسیده بود در قسمت دوم نیز او شخصیت اصلی داستان است و جزو معدود قهرمانان مونث دیزنی بود که هرگز رابطه عاشقانه نداشت. بعدها معلوم می‌شود که ارواح جنگل به دلیل اشتباهی عصبانی شده‌اند و این اشتباه باید اصلاح شود، در غیر این صورت آینده ارندل به خطر می‌افتد. السا تصمیم می‌گیرد تا برای حل این مشکل به‌تنهایی به راه بیفتد، اما آنا نمی‌گذارد او تنها برود و طبیعتا اسون، اولاف و کریستوف که به دنبال خواستگاری از آنا است، نیز برای یک ماجراجویی جدید آن‌ها را همراهی می‌کنند.

فروزن 2 (یخ‌زده - Frozen 2) فروزن ایکی – باریش سسی

آن‌ها برای اینکه ملکه السا را از خطر در امان نگه‌دارند به دنبال کشف ریشه قدرت جادویی او می‌روند و به آن جنگل باستانی و محسور شده سفر می‌کنند. آن‌ها در تلاش هستند تا منشأ قدرت‌های السا را پیدا کنند. در این راه با موانع مختلفی ازجمله: سقوط صخره‌ها، طوفان‌های شرور و اقیانوس روبرو می‌شوند و این ماجراجویی‌ها و داستان‌های پیش‌آمده، قدرت یخ‌زدگی السا را آزمایش می‌کند.

داستان قسمت دوم انیمیشن فروزن را شاید به‌سختی بتوان حدس زد ولی انتظار می‌رود در قسمت دوم این اثر شاهد یک شخصیت مرد برای جلوگیری بیشتر از تنهایی شخصیت السا باشیم.

فروزن 2 (یخ‌زده - Frozen 2) فروزن ایکی – باریش سسی

همه‌چیز درباره انیمیشن فروزن فروزن 2 (یخ‌زده – Frozen 2)

فروزن 2 (یخ‌زده – Frozen 2) گروه جدیدی از بازیگران و شخصیت‌های را معرفی می‌کند که به شکل عمیقی با طبیعیت مرتبط‌اند و روایتی هم ذات پندارانه دارد به طوریکه حتی بسیاری از سکانس‌های موزیکال آن به درد و دل کردن یک انسان با خود در اوج تنهایی خلاصه می‌شود. در این انیمیشن با کاراکترهایی روبرو هستیم که بیشتر و حتی جدی‌تر از قبل اشتباه می‌کنند و شاهد بخش‌های پیچیده متعددی هستیم. بر اساس تریلر دوم این انیمیشن و دیالوگ‌های گرند پابی می‌توان داستان را تا حدودی حدس زد.

نکته منفی این انیمیشن قابل حدس زدن بودن آن است و شاید به‌اندازه‌ای باشد که حوصله مخاطب را سر ببرد و از طرفی فقدان کوچک‌ترین جسارت برای ایجاد یک‌روند داستانی منحصربه‌فرد باعث شده تا تماشای قسمت دوم تا حدودی کسل‌کننده باشد. همچنین پایان بدون مقدمه آن نیز عجیب بودنش را دوچندان کرده است.

حرکت دیزنی لند از بابت جلوه‌های ویژه فراوان و قدرت تصویرسازی بالا که بسیار مشابه با جلوه‌های حاضر درون جهان حقیقی می‌باشد، در سال‌های اخیر به‌شدت ازنظر فنی لایق ستایش است. این قابلیت سبب شده است شرایط لازم و کافی برای شکل‌گیری نتایج عالی برای این محصول رقم بخورد. به‌طور خلاصه یکی از نقاط قوت مهم انیمیشن فروزن 2 بهره‌برداری سازندگان آن از امکانات و قابلیت‌های فنی قابل‌توجه و به‌روز استودیو انیمیشن‌سازی والت دیزنی به‌عنوان ابزارهایی کلیدی برای قصه‌گویی است.

فروزن 2 (یخ‌زده - Frozen 2) فروزن ایکی – باریش سسی

علاوه بر نکته یادشده، از بارزترین ویژگی‌های این اثر می‌توان به موسیقی آن همانند قسمت اول که سبب شهرت هرچه بیشتر آن شده بود و این بار نیز جایگاه ویژه‌ای به خود اختصاص داد بطوریکه حتی قطعات بکار رفته در قسمت دوم در مقایسه با قسمت اول بیشتر است، اشاره کرد. موسیقی‌های شنیدنی این اثر توانسته است این بار هم توجه علاقه‌مندان را به خود جلب کند.

درنهایت فروزن 2 (Frozen 2) اثری فوق‌العاده در دنیای انیمیشن‌ها است. یک دنباله‌ی لایق تماشا که در ابعاد فنی بی‌نقص، در کارگردانی کم نقص و در فیلم‌نامه‌نویسی اشکال‌دار، اما خوب و فکرشده به نظر می‌آید. بررسی‌ها و نقدها نشان می‌دهد فروزن 2 نتوانسته انتظارات را برآورده کند و یک اثر سرگرم‌کننده برای سنین پایین به‌حساب می‌آید.

فروزن 2 (یخ‌زده - Frozen 2) فروزن ایکی – باریش سسی

مقایسه انیمیشن فروزن 1 با فروزن 2

فروزن 2 توانسته است مثل نسخه قبلی خود نظر منتقدان را جلب کند. البته در مقایسه با نسخه اول خود امتیازات به نسبت پایین‌تری دارد و منتقدان معتقدند که این فیلم بااینکه نتوانسته جادوی فیلم اول را تکرار کند، اما هنوز هم یک ماجراجویی فوق‌العاده محسوب می‌شود. در جدول زیر می‌توانید امتیازات این دو فیلم را از منابع مختلف باهم مقایسه کنید:

فروزن 2 (یخ‌زده - Frozen 2) فروزن ایکی – باریش سسی

نظرات منتقدان انیمیشن فروزن 2

علاوه بر اینکه در پاراگراف‌های پیشن مقاله به نقاط قوت و حتی ضعف این اثر اشاره شد، اکنون می‌خواهیم به چند نمونه از انتقادات واردشده به اثر فروزن 2 بپردازیم.

درو تیلور- پلی‌لیست: نمره 83

بااینکه این دنباله، سادگی و شگفت‌انگیزی انیمیشن Frozen اول را ندارد، بازهم به‌نوبه خود بسیار خوب است. این انیمیشن به شکل شجاعانه، شخصیت‌های اولیه و حتی نحوه داستان‌سرایی خود را تغییر می‌دهد و از موارد آشنا برای رسیدن به چیزی عظیم‌تر و پیچیده‌تر، پرهیز می‌کند.

برایان لوری- سی‌ان‌ان: نمره 75

ازآنجایی‌که فیلم اول چنان شور و شوقی را به راه انداخت، شکی وجود ندارد که فیلم فروزن 2 طبق استانداردهای بسیار بالای آن موردبررسی دقیق قرارگرفته و سنجیده خواهد شد. باوجوداین، برای کسانی که می‌خواهند گذشته را رها کرده و راحت باشند، موارد لذت‌بخش زیادی در این انیمیشن وجود دارد.

تاد مک‌کارتی- هالیوود ریپورتر: نمره 60

فیلم Frozen 2 هر چیزی که انتظارش رادارید را در خود جای‌داده است؛ آهنگ‌های جدید جذاب، شخصیت‌های دوست‌داشتنی، جلوه‌های زیبا، جوک‌های خنده‌دار، سفری درباره کشف کردن و توانمندی زنان؛ تنها چیزی که در این انیمیشن وجود ندارد، موارد غیرمنتظره است.

فروزن 2 (یخ‌زده - Frozen 2) فروزن ایکی – باریش سسی

از انیمیشن فروزن 2- (Frozen 2) چه درسی می‌توان گرفت؟

باکمی دقت دریکی از بهترین سکانس‌های فیلم می‌توان به یکی از پیام‌های آن پی برد. این سکانس مربوط به‌جایی است که السا برخلاف دستوراتی که به او داده‌شده است عمل می‌کند و باعث می‌شود تا او یخ بزند. السا یخ میزند چون خودش را به درون عمیق‌ترین گودال ممکن انداخته است و علیرغم اینکه السا همیشه می‌گفت سرما هرگز او را آزار نمی‌دهد این بار به ناگهانی‌ترین شکل ممکن یخ می‌زند و کاملاً واضح است که خودش شرایط لازم برای خشک شدنش را فراهم آورده است. پیامی که در پشت پرده این سکانس برای ما وجود دارد این‌گونه است که پذیرش گذشته و اشتباهاتی که منجر به شکل‌گیری سیلی از اتفاقات شده‌اند، گاهی یک عمل کاملاً شخصی است که به پذیرش آسیب‌ها منجر می‌شود.

پیام کلی انیمیشن فروزن 2 (Frozen 2) مربوط به شروع همه سختی‌ها پس از لحظه شگفت‌انگیز پذیرش خود است، جایی که انسان باید به شناخت کامل از هویتش برسد و روند حرکت جدی، درون جاده‌ی تلاش برای رسیدن به جایگاهش در دنیا را کلید بزند. در این مسیر گاهی باید به شناختی بهتر از تمام افراد پیرامون خود رسید. گاهی باید با خود خلوت کرد. گاهی باید با بدترین و تلخ‌ترین دقایق مواجه شد و گاهی راهی به‌جز تکیه‌بر تصمیم‌گیری درست دیگران وجود ندارد.

فروزن 2 (یخ‌زده - Frozen 2) فروزن ایکی – باریش سسی

ما در این مطلب سعی کردیم تا معرفی مختصری از انیمیشن فروزن 2 به همراه اطلاعات اندکی از فروزن 1 به شما ارائه دهیم. برای پی بردن به جزییات داستان و لذت بردن از جلوه‌های ویژه و موسیقی این انیمیشن پیشنهاد می‌کنیم تماشای این انیمیشن را از دست ندهید.

لطفا دیدگاه تان را بنویسید