barishsesi.com
انیمیشن ترکی آذربایجانی

معرفی دوبله ترکی آذربایجانی انیمیشن لایو اکشن شیر شاه ۲۰۱۹ The Lion King به نام اسلان شاه

انیمیشن اسلان شاه ( شیر شاه )َ - باریش سسی
کلیب های آموزشی دکتر پاندا برای کودکان

لایو اکشن شیر شاه ( اسلان شاه )

لایو اکشن شیر شاه ( اسلان شاه ) محصول کمپانی دیزنی به کارگردانی جان فاورو Jon Favreau در سال 2019 اکران شد. این لایو اکشن محصول کشور آمریکا می باشد که در ژانر انیمیشن، ماجراجویی و درام دنباله انیمیشن شیر شاه محصول سال 1994 می‌باشد. بعد از دامبو و علاءالدین، شیر شاه سومین فیلمی است که در سال ۲۰۱۹ بر پایه انیمیشن‌های دیزنی ساخته‌شده است. از طرفی این لایو اکشن توانست پرفروش‌ترین افتتاحیه یک بازسازی انیمیشن را برای دیزنی به نام خود ثبت کند.

تنها دلیل اصلی کمپانی دیزنی برای ساخت لایو اکشن‌های انیمیشن های سال اخیر کسب درآمد و پول است. این لایو اکشن‌ها با یادآوری انیمیشن‌های قدیمی حال و هوایی نوستالژیک به مخاطبان خود می‌دهد.

این نکته را در نظر داشته باشید برای کسی که انیمیشن شیر شاه را ندیده باشد ارتباط برقرار کردن با لایو اکشن شیر شاه سخت خواهد بود. بااین‌حال تماشای این فیلم به دلیل داشتن داستان جذاب و جلوه‌های ویژه بی‌نقص ازجمله سکانس چرخه موی سیمبا توسط طبیعت که یکی از قوی‌ترین سکانس‌های بدون دیالوگ فیلم است می‌تواند لحظات خوبی را برای شما رقم بزند.

انیمیشن اسلان شاه (شیر شاه ) - باریش سسی

ازجمله هنرمندانی که به‌عنوان صداپیشه در این فیلم حضورداشته‌اند:

• دونالد گلاور Donald Glover در نقش سیمبا

• بیانسه Beyonce در نقش نالا

• ست روگن Seth Rogan در نقش پومبا

• جیمز ارل جونز James Earl Jones در نقش موفاسا

• چیوتل اجیوفورChiwetel Ejiofor در نقش اسکار

انیمیشن اسلان شاه (شیر شاه ) - باریش سسی

خلاصه داستان شیرشاه 2 The Lion King ( اسلان شاه )

شخصیت اصلی داستان شیری به نام سیمبا می‌باشد که خودش را در مرگ پدرش مقصر می‌داند و همین سبب شده است تا از مسئولیتی که بعد از پدرش بر دوش او قرار می‌گیرد سرباز زند و آینده‌ای که در انتشارش است را نخواهد در همین راستا او برای اثبات شهامت خود اقدام به ترک محل زندگی‌اش می‌کند و به دنبال ماجراجویی‌های خود می‌رود در این حین سیمبا با سبک زندگی جدید و دو شخصیت بهنام‌های تیمون و پومبا آشنا می شود. در طرف دیگر داستان عمومی سیمبا قرار دارد که بعد از مرگ برادرش سعی دارد حکومت برادرش را برهم چیند و خود منصب پادشهای را به چنگ آورد…

پیشنهاد می‌کنیم برای پی بردن به موضوع داستان و مشاهده جلوه‌های بصری بی‌نظیر آن حتماً این انیمیشن را تماشا کنید.

انیمیشن اسلان شاه (شیر شاه ) - باریش سسی

لایو اکشن شیر شاه 2 – ۲۰۱۹ The Lion King( اسلان شاه ) به چه حقایقی اشاره دارد؟

در کنار داستان زیبای شیرشاه، می‌توان به حقایقی از زندگی از دل صحنه‌های آن ازجمله خشونت‌های دنیای واقعی، روابط خانوادگی ارزشمند، خیانت، عشق و تقابل به‌جای بی‌خیالی و ارزش قائل شدن برای برخی موارد در این داستان پی برد. همچنین همانند انیمیشن اصلی اینبار نیز داستان شیرشاه به شکلی نمادین سعی دارد تا جامعه به رستگاری برسد و حتی بیشتر از دیگر انیمیشن‌های چند سال اخیر پیام‌های حقیقی و درخور گروه‌های سنی مختلف دارد.

انیمیشن اسلان شاه (شیر شاه ) - بشاریش سسی

بررسی لایو اکشن شیر شاه 2 – ۲۰۱۹ The Lion King ( اسلان شاه )

نکته برجسته شیرشاه رفتارشناسی و پرداخت حرفه‌ای و ریزبینانه به اعمال حیوانات می‌باشد. از غرش‌ها و خرخرهای حیوانات تا دندان به هم نشان دادن‌های بسیار طبیعی آن‌ها همه و همه حاکی از دقت بالا در ایجاد جلوه‌های سمعی و بصری این لایو اکشن می‌باشد. تمایز انیمیشن شیرشاه با لایو اکشن در تلفیق عکاسی از بازیگران با محیط و تمام اجزای آن به‌صورت زنده در لایو اکشن نسبت به نقاشی در انیمیشن است. بدیهی است بودجه تولید انیمیشن در مقایسه با لایو اکشن نیز کمتر می‌باشد.

این اثر به موضوعی جدید نپرداخته است بلکه تمام سکانس‌های آن بازسازی اثر اصلی می‌باشد که در سال 1994 تولیدشده بود. شروعش همچنان بهترین و بی‌نظیر است و چرخه زندگی به بهترین شکل خود به تصویر کشیده شده است به‌گونه‌ای که نشانگر چیزی است که آقای فاورو در نظر خود داشته است. لحظات اوج در به تصویر کشیدن مناظر مربوط به زمانی است که نماهای «واید شات» نشان داده می‌شوند. به جرات می‌توان گفت با دیدن این صحنه‌ها احساس خواهید کرد که آن‌ها مربوط به مناظر واقعی هستند. بدیهی است یکی از اصلی‌ترین نقاط قوت این لایو اکشن مربوط به جلوه‌های ویژه آن و صحنه‌های کاملاً طبیعی‌ای می‌شود که در پیرو تلاش و دقت تمام عوامل آن به وجود آمده است. تصاویر این انیمیشن به حدی واقعی به نظر می‌آیند که به آن « فیلم‌برداری مجازی» می‌گویند. «فیلم‌برداری مجازی» به این معناست که تمام حیوانات و مناظر آفریقایی انیمیشن، کاملاً شبیه به واقعیت هستند، انگار واقعا این فیلم در آنجا فیلم‌برداری شده است.

شخصیت‌های دیگر داستان نیز ازجمله دوستان نزدیک «سیمبا» در هیجان‌انگیزتر کردن اثر نقش مؤثری دارند. شخصیت «پومبا» با صداپیشگی «ست روگن» به دلیل شخصیت خاص این شخص بسیار جالب از کار درآمده است. در طرف دیگر هم «بیلی ایچنر» با صداپیشگی در نقش «تیمون» توانسته است استعدادهای ارزشمند خود را به‌خوبی به نمایش بگذارد. بااینکه فیلم اصلی بسیار خون گرم و خلاقانه‌تر بود و از هارمونی بهتری برخوردار بود، متأسفانه آقای فاورو در تولید لایو اکشن این اثر نتوانسته است آن‌چنان‌که انتظار می‌رود راهی پیدا کند تا با کمک آن «هاکونا ماتاتا» اثر را زندگی ببخشد و مانند باقی اثر، این بخش نیز بسیار سرد و ایزوله است؛ اما درعین‌حال شیمی رابطه‌ی بین بازیگران خوب است.

در کل جلوه‌های ویژه، موسیقی متن و کار صداپیشگان مورد تحسین بسیاری قرار گرفتن ولی به دلیل نداشتن اصالت موردانتقاد قرار گرفت چراکه ازنظر القای احساسات به مخاطب همان کار انیمیشن اصلی را در سطحی پایین‌تر انجام می‌دهد.

انیمیشن اسلان شاه (شیر شاه ) - باریش سسی

نقدهای واردشده بر لایو اکشن شیر شاه 2 – ۲۰۱۹ The Lion King( اسلان شاه )

علی‌رغم تمام جذابیت‌ها و کیفیت بالای صحنه‌های ویژه لایو اکشن شیرشاه 2 نقدهایی بر آن واردشده است که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره‌شده است.
IGN – امتیاز ۸ از ۱۰
«شیرشاه» اثری ارزشمند است که تمرکز خود را بر روی نوستالژی گذاشته است تا اینکه بخواهد ریسک بکند.

راجر مور – Movie Nation امتیاز ۶.۳ از ۱۰

فیلم جدید تنها چند مورد محدود سکانس بامزه و خنده‌دار به نسبت انیمیشن اصلی دارد اما با توجه به مدت‌زمان ۳۰ دقیقه‌ای بیشترش، این مسئله کافی نیست. خیلی سخت است که بخواهیم از زیر مقایسه‌ی این فیلم با انیمیشن اصلی فرار کنیم.

مت میتوم – Total Film امتیاز ۶ از ۱۰

وقتی‌که بحث درباره‌ی روح اثر باشد انیمیشن اصلی همچنان بسیار سرتر است اما این بازسازی نما به‌نما یک نوستالژی نفس‌گیر است.

پت براون – Slant Magazine امتیاز ۲.۵ از ۱۰

چیزی بسیار سطحی و مسخره در دل این اثر پرخرج وجود دارد، فیلم سعی دارد با یادآوری اثر اصلی در ذهن ما لحظات جذاب خلق کند.

انیمیشن اسلان شاه (شیر شاه ) - باریش سسی

رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی این اثر ارزنده را با دوبله ترکی آذربایجانی بنام اسلان شاه برای مخاطبان عزیز و علاقه‌مند خود عرضه می‌کند. برای تهیه این انیمیشن ارزشمند و سایر انیمشن ها و آثار چندرسانه‌ای تولیدشده، به فروشگاه رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی مراجعه نمایید.

لطفا دیدگاه تان را بنویسید