barishsesi.com
انیمیشن ترکی آذربایجانی

کارتون درمانی و اثرات آن بر کودکان

از کارتون درمانی و اثرات آن روی کودکان چه میدانید- باریش سسی
کلیب های آموزشی دکتر پاندا برای کودکان

کارتون درمانی

از تاثیرات مثبت و مفید انیمیشن ها میتوان به عنوان وسیله ای برای تربیت کودکان و حتی درمان به کمک آنها، استفاده کرد. کودکان از طریق کارتون ها آموزه های زیادی از قبیل غلبه کردن بر ترس و تقویت خودباوری فرا میگیرند. برخی از انیمیشن ها سرشار از این نکات مثبت هستند که از طریق آنها میتوانید به کارتون درمانی کودکتان بپردازید.

در این مقاله قصد داریم اثرات مثبت برخی از انیمیشن ها را برای شما بازگو کنیم. پس با ما همراه باشید.

پاندای کونگ فو کار - باریش سسی

انیمیشن پاندای کونگ فوکار

 

قهرمان داستان در این انیمیشن در ارتباط با فرهنگ و جامعه چین باستان انتخاب شده است. زمانی که شخصیت های داستان را با فرهنگ و تاریخ جامعه پیوند میزنیم اثر گذاری اتفاقات آن و شخصیت قهرمانش بر کودک روشن می شود.

اولین پیام این انیمیشن در پی تلاش های « پو» برای قهرمان شدن و رسیدن به مقام جنگجوی اژدها میتواند این باشد: «هیچ چیزی تصادفی نیست؛ بلکه ما انتخاب کننده هستیم». پیام دیگر آن مربوط به فکر کردن به زمان حال و تاکید بر انتقال ندادن استرس و اضطراب درباره آینده به کودکان است. باید به کودکان بیاموزیم تا برای رسیدن به موفقیت در این زمان و مکان بدون پرداختن بر پیش بینی آینده تلاش کنند. از دیگر نکات مثبت در این انیمیشن میتوان به دوری از بیکاری و بطالت اشاره کرد. در دیالوگ هایی از این انیمیشن این پیام را منتقل میکند که هیچ چیز بدتر از بیکاری و بطالت برای یک کودک نیست. بنابراین والدین باید برای فرزند خود برنامه داشته باشند.

انیمیشن بوز دونه می عصر یخبندان 5 – باریش سسی

انیمیشن عصر یخبندان

 

اگر این انیمیشن جذاب را که با دویدن اسکرات سنجاب به دنبال یک دانه بلوط آغاز می شود تماشا کرده باشید و از ماجراهای آن که بعدا به جدا شدن کره زمین به چند قاره می انجامد با خبر باشید به راحتی میتوانید به پیام های انسان دوستانه ای که برای کودکان دارد پی ببرید. از جمله این پیام ها میتوان به حمایت از دوست، نشان دادن زندگی جمعی، فداکاری و جانفشانی اشاره کرد.

بره ناقلا - باریش سسی

انیمیشن بره ناقلا

 

این کارتون زیبا و محبوب که بره ناقلا (شاون)، شخصیت اصلی و رهبر گله محسوب می شود یکی از جذاب ترین سریال های ژانر کودک است که با صدای حیوانات و حرکات اغراق آمیز همراه است. از پیام های مثبت آن میتوان به اهمیت کار گروهی، دوستی و پذیرش اشتباه و جبران یا تصحیح خطاها اشاره کرد.

انیمیشن درون و بیرون «Inside out 2015» - باریش سسی

انیمیشن درون و بیرون «Inside out 2015»

 

این انیمیشن ماجراجویانه کمدی و خیلی جالب، احساسات کودکان را شناسایی و در موردش صحبت می کند. در پی نقل مکان رایلی به همراه خانواده اش به شهر سان فرانسیسکو و تلاش او برای سازگاری با شهر، خانه، و مدرسه جدیدش شاهد احساساتی از قبیل شادی، ترس، خشم، نفرت، غم و اندوه خواهیم بود. کودکان با تماشای این انیمیشن متوجه می شوند که «غمگین» بودن همیشه بد نیست و گاهی موجب نزدیک شدن اعضای خانواده به هم می شود.

انیمیشن هوم - باریش سسی

انیمیشن هوم « Home 2015»

 

از جمله پیام های مثبت این فیلم که درباره موجوداتی می باشد که خود را از موجودات خطرناک دیگری مخفی کرده اند میتوان به درک بیگانه ها، شناخت خود، امید داشتن حتی در بدترین شرایط و غلبه بر ترس ها اشاره کرد. احساس سبکی و راحتی که به دنباله دور ریختن و رها کردن لوازم بیخودی که همه ما آدم ها درگیر آن ها هستیم و فقط پای ما را به این دنیا بسته اند، از دیگر پیام های این انیمیشن است.

انیمیشن شش قهرمان بزرگ «Big Hero 6 - 2014 » - باریش سسی

انیمیشن شش قهرمان بزرگ «Big Hero 6 – 2014 »

 

در این انیمیشن که اتفاقات آن در شهر سان فرانسیسکو رخ می دهد هرکدام از شخصیت ها از یک گوشه ای از دنیا آمده اند و شرق و غرب به صورت تماشایی در هم می آمیزد. این انیمیشن بسیاراغراق آمیز است و مهم ترین پیامش پاک کردن نژاد پرستی می باشد. این انیمیشن داستانِ دنیایی است که همه ما آرزوی آن را داریم.

انیمیشن دلیر - باریش سسی

انیمیشن دلیر « Brave/ 2012 »

 

قهرمان این قصه شاهزاده خانم مغروی است که با بقیه شاهزاده هایی که دیزنی تاکنون خلق کرده تفاوت زیادی دارد. شاهزاده خانم (مریدا) این داستان قرار است در آینده اداره کشور را به دست بگیرد و در همین راستا باید چیزهای زیادی را یاد بگیرد. این انیمیشن به عشق میان اعضای خانواده پرداخته و رابطه پرچالش مریدا و مادرش را به خوبی نشان می دهد.

غول جعبه ای - باریش سسی

انیمیشن غول های جعبه ای « Boxtrolls/2014 »

 

موجوداتی در این انیمیشن وجود دارند که علی رغم اینکه آرام هستند برای جلوگیری از ترس آدم ها از چهره این موجودات، خودشان را مخفی میکنند. این انیمیشن سعی دارد خودباوری را در کودکان تقویت کند و به آنها میگوید که میتوانند هرکسی که میخواهند باشند و دیگران نمیتوانند باعث محدودیت آنها شوند. پیام دیگر آن به کودکان این است که ظاهربین نباشند و گول شایعات را نخورند.

رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی دوبله ترکی آذربایجانی فیلم ها ، کارتون ها و انیمیشن ها را برای مخاطبان عزیز و علاقه‌مند خود عرضه می‌کند. برای تهیه این اثار ارزشمند تولیدشده، به فروشگاه رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی مراجعه نمایید.

لطفا دیدگاه تان را بنویسید