barishsesi.com
کتاب کودک و نوجوان

مجموعه کتاب های کودک و نوجوان با موضوع داستان های کوتاه و افسانه های عامه به زبان ترکی

مجموعه کتاب ها با موضوع داستان های کوتاه و افسانه های عامه - باریش سسی
کلیب های آموزشی دکتر پاندا برای کودکان

داستان های کوتاه و افسانه های عامه

یکی از اقدامات رسانه باریش سسی در راستای تولید محتوا به زبان ترکی آذربایجانی تهیه و چاپ کتاب هایی با موضوعات مختلف برای گروه های سنی می باشد. در این مقاله قصد داریم تا دو پکیج از مجموعه کتاب های دسته بندی شده توسط رسانه باریش سسی را برای شما معرفی کنیم.

1. مجموعه کتاب با موضوع داستان های کوتاه (شامل دو کتاب)

2. مجموعه کتاب با موضوع داستان و افسانه های عامه (شامل شش کتاب)

رای مشاهده بخش کوتاهی از داستان هر کتاب پیشنهاد میکنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و در صورت تمایل به ثبت سفارش و خرید هرکدام از آن ها برای فرزندانتان، میتوانید به سایت باریش سسی مراجعه نمایید.

1. معرفی مجموعه کتاب با موضوع داستان های کوتاه

 

کتاب های موجود در این پکیج شامل کتاب های آذربایجان اوشاق ناغیل لاری 1و 2 می باشد.

اوشاق ناغیلاری 1 و 2 - باریش سسی

 قسمتی از کتاب آذربایجان اوشاق ناغیل لاری 1 و 2

 

کتاب آذربایجان اوشاق ناغیللاری در دو جلد تألیف شده است و دربرگیرنده داستان‌های مشهور آذربایجانی می باشد.

این کتاب در64 صفحه وزیری رنگی مصور با موضوع “داستان‌های کوتاه” در سال 1397 به زبان ترکی آذربایجانی توسط انتشارات دنیزچین به چاپ رسید. شما هم‌اکنون می‌توانید برای خرید و ثبت سفارش کتاب آذربایجان اوشاق ناغیل لاری 1 و اوشاق ناغیل لاری 2  به سایت باریش سسی مراجعه نمایید.

مجموعه کتاب ها با موضوع داستان های کوتاه و افسانه های عامه - باریش سسی

2. معرفی مجموعه کتاب با موضوع داستان و افسانه های عامه

 

کتاب های موجود در این پکیج شامل: 1- قاری کؤرپوسو 2-جیرتدان 3- جوان دیو 4- میوه لرین صحبتی 5- سولدوز و اولدوز 6- بوستانچی و شاه عباس

کتاب کودک قاری کؤرپوسو به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

قسمتی از کتاب قاری کؤرپوسو

 

در زمان های قدیم در دامنه کوه موروو کنار رودخانه ترتر پیرزنی به تنهایی زندگی میکرد. او همه چیز داشت. گوسفند و بره، بز، اردک، قاز، مرغ، جوجه و زنبور بسیاری داشت. نهره اش همیشه از درخت آویزان بود. سبد های تخم مرغ و عسل هایش نیز بسیار بود. آیا علاقمند هستید داستان مربوط به قاری کؤرپوسو را بدانید؟ پیشنهاد میکنیم برای خواندن داستان کتاب قاری کؤرپوسو را از سایت باریش سسی تهیه نمایید.

کتاب کودک جیرتدان به زبان ترکی آذربایجانی -باریش سسی

 قسمتی از کتاب جیرتدان

 

یکی بود یکی نبود یک پیرزن بود. پیرزن یک نوه داشت. نوه اش آن قدر کوچک بود که به او جیرتدان ( کوتوله) می گفتند. روزی جیرتدان دید که بچه های همسایه برای جمع آوری هیزم به جنگل میروند.

او آمد و به مادر بزرگش گفت: مادر بزرگ من هم میخواهم با بچه ها به جنگل بروم. اگر دوست دارید ادامه این داستان شیرین را بخوانید میتوانید کتاب جیرتدان را هم اکنون از سایت باریش سسی خریداری نمایید.

کتاب کودک جوان دیو به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

قسمتی از کتاب جوان دیو

 

مردی روستایی پسری داشت که به‌اندازه انگشت کوچکش بود. سال‌ها گذشت و پسرک بزرگ نشد. روزی پدرش برای شخم زدن زمینشان می‌رفت که پسر گفت: مرا هم با خودت ببر پدر
پدر :چه میگویی تو در خانه بمانی بهتر است آن‌قدر کوچک هستی که ممکن است زیر پا بمانی. برای خواندن ادامه داستان میتوانید کتاب جوان دیو را از سایت باریش سسی تهیه نمایید.

کتاب میوه لرین صحبتی به زبان ترکی آذربایجانی -باریش سسی

 قسمتی از کتاب میوه لرین صحبتی

 

فصل بهار بود. باغ و بوستان‌ها لباس سبز به تن کرده بودند. گیاهانی که از خواب زمستانی بیدار شده بودند عالم را بارنگ‌هایشان زینت داده بودند. لاله‌های سرخ بسیار زیبا بودند. بلبل با دیدن غنچه‌های نوشکفته شادمان بود. در صورت تمایل به خواندن ادامه این داستان جذاب و دلنشین میتوانید کتاب میوه لرین صحبتی را از سایت باریش سسی تهیه نمایید.

کتاب کودک سولدوز و اولدوز به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

 قسمتی از کتاب سولدوز و اولدوز

 

شخصی به نام دمیر داش دو فرزند به نام های سولدوز و اولدوز داشت. یک روز دمیرداش و همسرش میهمان همسایه بودند و بچه‌ها در خانه‌مانده بودند. عصر بود و هوا در حال تاریک شدن بود. اولدوز دم دررفت و گفت برویم و کمی در باغ بگردیم. هم اکنون میتوانید برای خواندن ادامه داستان، کتاب سولدوز و اولدوز را از سایت باریش سسی تهیه نمایید.

کتاب کودک بوستانچی و شاه عباس به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

قسمتی از کتاب بوستانچی و شاه عباس

 

یکی بود و یکی نبود. یک باغبان بود او با کاشت و کشت هندوانه و خربزه روزگار می‌گذراند و هر ساله هندوانه، خربزه و خیار می‌کاشت. پولی که از این کار به دست می آورد را به غلات می‌داد و شکمش را سیر می‌کرد. سالی بود که باغ پر از میوه بود و بهره بسیاری کرد.

او به همسرش گفت: امسال که باغمان پر از بهره و سود است، از هندوانه های خوب و رسیده یک خورجین بار خر می‌کنم به شاه عباس می‌برم. برای پی بردن به ادامه داستان و ماجراهای این باغبان میتوانید نسبت به خرید کتاب بوستانچی و شاه عباس از سایت باریش سسی اقدام نمایید.

تا بدین جا سعی داشته ایم به طور خلاصه به معرفی کتاب های داستان حیوانات که به زبان ترکی آذربایجانی به چاپ رسیده اند، بپردازیم. رسانه دیجیتالی باریش سسی در راستای تولید محتوا به زبان ترکی آذربایجانی برای شما عزیزان اقدام به تهیه و عرضه محتواهایی از قبیل کتاب، دوبله انیمیشن های روز دنیا و… به زبان ترکی آذربایجانی نموده است. در صورت تمایل نسبت به مشاهده و تهیه این کتاب ها و دیگر محتواها کافیست به سایت باریش سسی مراجعه نمایید.

اوشاقلار و یئنی یئتمه‌لره کیتاب، فکری اویونلاری، سسلی کیتابلاری و تورکجه‌یه دوبله اولونموش یئنی انیمیشن­لری باریش سسی سایتیندان آلا بیلرسیز.

کلیب های مرتبط با کتابهای معرفی شده

لطفا دیدگاه تان را بنویسید