barishsesi.com
کتاب کودک و نوجوان

مجموعه کتاب کودک و نوجوان با موضوع حیوانات و داستان حیوانات به زبان ترکی

مجموعه کتاب کودک و نوجوان با موضوع حیوانات و داستان حیوانات به زبان ترکی - باریش سسی
کلیب های آموزشی دکتر پاندا برای کودکان

مجموعه کتاب حیوانات و داستان حیوانات

در این مقاله قصد داریم تا مجموعه ای کامل از کتاب هایی با موضوع داستان حیوانات را برای شما معرفی کنیم. اگر شما نیز به دنبال مجموعه ای از کتاب ها با موضوع داستان حیوانات برای فرزندانتان هستید پیشنهاد میکنیم مطالب نوشته شده در این مقاله را از دست ندهید.

یکی از اقدامات رسانه باریش سسی در راستای تولید محتوا به زبان ترکی آذربایجانی، تهیه و عرضه کتاب هایی با موضوع های مختلف برای کودکان و نوجوانان می باشد.

کتاب کودک حیوانلار 1و2 به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

1- معرفی مجموعه مربوط به مجموعه کتاب حیوانات

 

• حیوانلار 1

• حیوانلار 2

 

این مجموعه با موضوع حیوانات و با هدف آموزش نام و نحوه زندگی حیوانات برای کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده است. کودکان میتوانند علاوه بر یادگیری و آشنایی با حیوانات و نحوه زندگی آنها در این کتاب ها، از رنگ آمیزی صفحات و بخش های مختلفی که با هدف آموزش به طریق سرگرمی در نظر گرفته شده اند نیز لذت ببرند. در صورت تمایل نسبت به ثبت سفارش و خرید کتاب حیوانلار 1 و حیوانلار 2 میتوانید به سایت باریش سسی مراجعه نمایید.

 از جمله دیگر دسته بندی های موجود برای کتاب های مربوط به حیوانات، “داستان های حیوانات” می باشد. این مجموعه شامل 11 کتاب می باشد که در ادامه به طور خلاصه قسمتی از داستان هر کتاب به زبان فارسی آورده شده است.

2- معرفی مجموعه کتاب های به زبان ترکی آذربایجانی با موضوع داستان حیوانات

کتاب کودک تمیزلیک به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

1. قسمتی از کتاب تمیزلیک

صبح یک روز آفتابی خرگوش با خوشحالی از خانه خارج شد او درحالی که ترانه میخواند به سوی جنگل می رفت. خرس در خواب عمیق بود و در خواب کندوی عسل می دید. خرس با صدای خرگوش از خواب بیدارشد. در صورت تمایل به خواندن ادامه داستان میتوانید کتاب تمیزلیک را از سایت باریش سسی تهیه نمایید.

کتاب کودک آری لارین غضبی به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

2. قسمتی از کتاب آری لارین غضبی

 

یکی بود یکی نبود یک فیلی بود. این فیل از کودکی بازیگوش بود و همیشه یک حیوان را اذیت میکرد. روزی از روزها فیل بازیگوش خورتوم خود را به دور تنه درختی انداختی و تکانش داد تاجایی که کم مانده بود که درخت کنده شود. آیا علاقمند به خواندن ادامه این داستان هستید؟ پیشنهاد میکنیم کتاب آری لارین غضبی را از سایت باریش سسی تهیه نمایید.

کتاب کودک دورنا ایله قورباغانین دوستلوغو به زبان ترکی آذربایجانی

3. قسمتی از کتاب دورنا ایله قورباغانین دوستلوغو

 

یکی بود یکی نبود. سه قاز بودند که در کنار هم با مهربانی زندگی می کردند و هیچ گاه یکدیگر را اذیت نمی کردند و همیشه باهم بودند. این قازها در ساحل یک دریاچه بزرگ زندگی میکردند. بیشتر اوقات مشغول شنا کردن و پرواز کردن بودند. داستان کامل کتاب دورنا ایله قورباغانین دوستلوغو را به زبان ترکی آذربایجانی از دست ندهید.

کتاب کودک کؤمک سئور کیرپی به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی (2)

4. قسمتی از کتاب کؤمک سئور کیرپی

 

صبح روز بسیاری زیبایی بود. خارپشت دوست داشتنی سبدش را برداشت و به راه افتاد او به بازار می رفت تا میوه و سبزیجات بخرد. کمی که رفت دوستش خرگوش را دید. او مشغول در آوردن هویج بود خارپشت به او گفت خسته نباشی. خرگوش هم از او تشکر کرد. در صورت تمایل به خواندن ادامه این داستان کتاب کؤمک سئور کیرپی را از سایت باریش سسی تهیه نمایید.

کتاب کودک سیچانین ائوی به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

5. قسمتی از کتاب سیچانین ائوی

 

موش با ترس و وحشت از خواب بیدارشد. از سقف خانه اش صداهای می آمد. سنگها، برگها و شاخه ها داخل خانه افتادند. موش با عجله از رخت خوابش بلند شد. عصایش را که به دیوا تکیه داده بود را برداشت و زود از خانه خارج شد. در صورت تمایل به خواندن ادامه داستان میتوانید کتاب سیچانین ائوی را از سایت باریش سسی تهیه نمایید.

کتاب کودک سوروتمه به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

6. قسمتی از کتاب سوروتمه

 

خرگوش کوچولویی روی تنه درختی نشسته بود. او به پدرش گفت: پدر زود باش مرا برای گردش به جنگل ببر. همین وقت سنجاب و برادر کوچکش و خرگوش کوچولو اصرار کردند که آن‌ها را به گردش ببرد. پدر خرگوش به یک ‌تنه درخت طنابی بست و با تمام قدرتش کشید اما تلاشش بی‌فایده بود و ثمری نداشت. خواندن داستان کتاب سوروتمه به زبان ترکی آذربایجانی را از دست ندهید.

کتاب آسلانین مکافاتی به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

7. قسمتی از کتاب آسلانین مکافاتی

 

در زمان های قدیم جنگلی بود که یک شیر سلطان آنجا بود. او در یک غاری که روبروی جنگل بود زندگی میکرد. روزی از خواب بیدار شد و برای گردش به جنگل آمد. شیر به مزرعه ، باغچه ها و حیوانات نگاه میکرد سپس با خود گفت: “این حیوانات همه یشان تحت فرمان من هستند. آیا این با میل خودشان است یا اینکه از من میترسند؟.”

میتوانید برای خواندن ادامه داستان، کتاب آسلانین مکافاتی را به زبان ترکی آذربایجانی از سایت باریش سسی تهیه فرمائید.

کتاب کودک چالیشقان تویوق به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

8. قسمتی از کتاب چالیشقان تویوخ

 

یکی بود یکی نبود مرغی در مزرعه بود که با جوجه هایش زندگی میکرد. در همسایگی آن ها لاک پشت، قورباغه، گریه، موش، خرگوش، اردک و کبوتر زندگی میکردند. فصل عوض شد اما باران نبارید و خشکسالی شد. زمین شورزار شد و حیوانات چیزی برای خوردن پیدا نکردند. خواندن داستان کتاب چالیشقان تویوخ به زبان ترکی آذربایجانی را از دست ندهید.

کتاب کودک اوزوم آغاجی به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

9. قسمتی از کتاب اوزوم آغاجی

 

سنجاب کوچولویی که در تنه درخت بزرگ جنگل زندگی می‌کرد از خانه اش بیرون آمد. به سمت بوته انگوری که روی درخت آویزان بود رفت. او نگاه کرد و دید که انگور ها به خوبی رسیده اند. خواست که یکی از انگور ها را بکند و بخورد. در همین لحظه آقای مار سرش را روی شاخه درخت به پایین انداخت. برای پی بردن به ادامه داستان و مکالمه بین مار و سنجاب خواندن کتاب اوزوم آغاجی را از دست ندهید.

کتاب کودک آلما به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

10. قسمتی از کتاب آلما

روی درخت سیب تنها یکی باقی مانده بود. خرگوش می‌خواست که آن را بخورد. اما سیب در بالاترین شاخه درخت بود خرگوش هر کاری کند هم به آن نمی‌رسید.

خرگوش کلاغ را صدا زد: هئی کلاغ آن سیب را برای می آوری؟

کلاغ سیب را چید اما آن را نتوانست با منقارش نگه دارد و به زمین افتاد. خرگوش خم شد تا سیب را از زمین بردارد اتفاقی افتاد که باور کردنی نیست. پیشنهاد میکنیم خواندن این داستان شیرین را برای کودکانتان از دست ندهید. شما هم اکنون میتوانید برای تهیه کتاب آلما به سایت باریش سسی مراجعه نمایید.

کتاب کودک چیل تویوق و سیچانین بالالاری

11. قسمتی از کتاب کودک چیل تویوق و سیچان بالالاری

 

در خانه ای مرغی خال خالی و دو بچه موش زندگی می‌کردند. روزی مرغ هنگام گردش در چمن‌زار یک سنبل پیدا کرد. بسیار خوشحال شد. او خواست که دانه ها را تبدیل به آرد کند.

مرغ پرسید: چه کسی سنبل را به آسیاب خواهد برد؟

موش ها با صدای بلند گفتند که ما نمی‌بریم و به دنبال توپ دویدند.

شما هم اکنون میتوانید برای ثبت سفارش و خرید کتاب چیل تویوق و سیچان بالالاری به سایت باریش سسی مراجعه نمایید.

تا بدین جا سعی داشته ایم به طور خلاصه به معرفی کتاب های داستان حیوانات که به زبان ترکی آذربایجانی به چاپ رسیده اند، بپردازیم. رسانه دیجیتالی باریش سسی در راستای تولید محتوا به زبان ترکی آذربایجانی برای شما عزیزان اقدام به تهیه و عرضه محتواهایی از قبیل کتاب، دوبله فیلم و انیمیشن های روز دنیا و… به زبان ترکی آذربایجانی نموده است. در صورت تمایل نسبت به مشاهده و تهیه این کتاب ها و دیگر محتواها کافیست به سایت باریش سسی مراجعه نمایید.

اوشاقلار و یئنی یئتمه‌لره کیتاب، فکری اویونلاری، سسلی کیتابلاری و تورکجه‌یه دوبله اولونموش یئنی انیمیشن­لری باریش سسی سایتیندان آلا بیلرسیز.

کلیب های مرتبط با کتابها

لطفا دیدگاه تان را بنویسید