barishsesi.com
کتاب کودک و نوجوان

مجموعه کتاب کودک و نوجوان با موضوع داستان های علمی به زبان ترکی

مجموعه کتاب کودک و نوجوان با موضوع داستان های علمی به زبان ترکی- باریش سسی
کلیب های آموزشی دکتر پاندا برای کودکان

داستان های علمی

در این مقاله قصد داریم به معرفی کتاب هایی با موضوع داستان های علمی که به زبان ترکی آذربایجانی توسط رسانه باریش سسی برای شما عزیزان عرضه می شود بپردازیم. مجموعه کتاب هایی که با موضوع داستان های علمی توسط رسانه باریش سسی به زبان ترکی آذربایجانی برای کودکان تهیه شده است شامل چهار کتاب با عناوین آیی لار، قوردلار، دولفین لر و گئجه نین قوینوندا می باشد. این مجموعه با هدف طرح داستان های علمی برای کودکان و نوجوانان با گروه سنی 11 تا 15 سال به چاپ رسیده است.

کودکان میتوانند علاوه بر یادگیری و آشنایی با مسائل علمی از طریق متون نوشته شده در این کتاب، از تصاویر و بخش های مختلفی که با هدف آموزش به طریق سرگرمی در نظر گرفته شده اند نیز لذت ببرند. در ادامه قسمتی از هر کتاب به طور خلاصه برای شما آورده شده است. در صورت علاقمندی فرزندانتان به موضوعات علمی میتوانید این کتاب ها را که به زبان ترکی آذربایجانی نوشته شده اند از سایت باریش سسی تهیه نمایید.

کتاب کودک آیی لار به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

 قسمتی از کتاب آیی‌لار

 

خرس های کوچولو ابتدا متعجب بودند. آن ها یواش یواش چنگال های نرمشان را روی زمین گذاشتند و شروع به راه رفتن کردند.آن ها همه چیز را بو میکشیدند. سنگ هارا، درختان را، علف هارا و گل هارا … همه چیز را بو می کردند. کتاب آیی لار یک کتاب داستان علمی جذاب و دوست داشتنی برای کودکان می باشد برای خواندن ادامه این داستان میتوانید کتاب آیی لار را از سایت باریش سسی تهیه نمایید.

کتاب کودک گئجه نین قوینوندا به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

 قسمتی از کتاب گئجه‌نین قوینوندا

 

عصرگاه اسب بلوطی رنگ خود را سوار شد و به سرعت تاخت. روز دیگر به پایان می‌رسید. خورشید مانند شاهین طلایی ای در پشت کوه ها غرق در افق سرخ رنگ می‌شود. سکوت همه جا را فرا گرفته است. صدای هیچ جانداری شنیده نمی‌شود. پرتوی آفتاب پشت کوه ها مخفی می‌شود. شب فرا می‌رسد. شاهین طلایی خسته است چرا که تمام روز به عالم روشنی بخشیده. به سمت گوشه ای می‌رود و مشغول استراحت می‌شود. اگر علاقمند به خواندن ادامه این داستان علمی هستید پیشنهاد میکنیم کتاب گئجه‌نین قوینوندا را سایت باریش سسی تهیه نمایید.

کتاب کودک دولفین لر به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

 قسمتی از کتاب دولفین‌لر

 

ته آب حوادث عجیبی رخ می‌دهد. در اطراف خلیج موج ها به آرامی به سمت ساحل می‌روند و دولفین کوچولوهایی را که در حال استراحت هستند را با خوشی تکان می‌دهند. نور خورشید به چشمان دولفین کوچولو می‌تابد و او پلک هایش را به هم می‌زند. پرتوی نور خورشید به روی آب می‌تابد. آیا دوست دارید بدانید چه اتفاقاتی زیر آب در این داستان رخ می دهد؟ آیا فرزندتان به دنیای زیر آب و داستان های آن علاقه دارد؟ در این صورت پیشنهاد میکنیم کتاب دولین لر را از سایت باریش سسی تهیه نمایید.

کتاب کودک قوردلار به زبان ترکی آذربایجانی - باریش سسی

 قسمتی از کتاب قوردلار

 

گرگ مادر بچه ها را صدا کرد و گفت: من با گله به شکار می‌روم شما دوتا پیش عمویتان بمانید. بچه‌ها فریادکنان گفتند: ما هم می‌خواهیم به شکار برویم ما بزرگ‌شده‌ایم و شجاع هستیم. قول می‌دهیم شلوغ نکنیم و با سرعت بیاییم. برای خواندن ادامه این کتاب داستان پیشنهاد میکنیم کتاب قوردلار را از سایت باریش سسی تهیه نمایید.

مجموعه کتاب کودک و نوجوان با موضوع داستان های علمی به زبان ترکی- باریش سسی

قابل ذکر است رسانه فرهنگی دیجیتالی باریش سسی با تهیه و عرضه کتب برای گروه های سنی مختلف و همچنین دوبله انیمیشن های روز دنیا به این زبان و…. سعی داشته است تا گامی موثر در راستای تهیه و عرضه انواع محتوا به زبان ترکی آذربایجانی برای دوست داران این زبان شیرین و اصیل بردارد.

علاقمندان میتوانند نسبت به مشاهده و تهیه این کتب و دیگر محتواهای تولید شده به زبان ترکی آذربایجانی از سایت باریش سسی اقدام نمایند.

اوشاقلار و یئنی یئتمه‌لره کیتاب، فکری اویونلاری، سسلی کیتابلاری و تورکجه‌یه دوبله اولونموش یئنی انیمیشن­لری باریش سسی سایتیندان آلا بیلرسیز.

کلیب های مرتبط با کتابهای معرفی شده

لطفا دیدگاه تان را بنویسید